קח תרופה

1858526 790

 

קח תרופה –בעניין "תמונה של הבחורה"

דביר לוי ישיבת הכותל

יש אנשים שצריכים לקחת אנטיביוטיקה - אנשים חולים. זה מובן ולגיטימי. אף אחד לא אומר להם "אתם עושים טעות שאתם לוקחים את התרופות". תרופה היא דבר לגיטימי! עד שהמשפט הזה הופך לאידיאל. "כולם צריכים לקחת אנטיביוטיקה", אומרים החולים, שבעצם מסרבים להכיר במחלתם, משום שהם רואים סביבם עוד הרבה אנשים חולים, אז האנטיביוטיקה הופכת לחובה בסיסית לכל אדם. בעצם - מי שלא לוקח את התרופה הוא החולה.

אני בעד שחולים ייקחו תמונה, אהה סליחה... ייקחו תרופה, אבל שיבינו שהם חולים במחלת 'החוצפנים' (אנשים שמקדימים את ה'חוץ' ל'פנים'). אני מסכים שאנו כולנו (חוץ מבודדים, יחידי סגולה) חולים במחלה הזו, אני מסכים שרוב האנשים לא מספיק בריאים כדי לסבול מראה חיצוני קצת שונה מהפנטזיה ההוליוודית שגדלו עליה. גם אני מושפע בשפעת זו.

אבל אני מודה שזו מחלה!

ומה אם יש מישהי שלא עומדת כלל בציפיות היופי שלנו? ומה אם האופי שלה עולה על כולם? למה בנות שנראות טוב צריכות לסבול מביקורת חיצונית שמעלימה את האופי העמוק והנפלא שלהם?

למה בישיבות מסתובבת הילה שאומרת "קודם כול תמונה" במסווה של "למה להתחיל אם גם ככה זה לא מתאים?" הקדמת החיצוניות לפנימיות אוכלת את העולם הפנימי ודוקרת אותו עוד ועוד.

"לא יישא אישה עד שיראנה" זו הדרכה שאומרת "החלטת שהאופי מתאים? אתה מכיר את הפנימיות? עכשיו תראה תמונה. אם החיצוניות עדיין מפריעה לך זו בעיה שיהיה לך קשה אִתה". אבל הקדמת החיצוניות לפנימיות במיוחד בעניין זה לא מקובלת כלל על חז"ל.

אז קחו תרופה ותהיו בריאים!

נכתב בפנייה לגברים ולנשים כאחד.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
למשוך שערה מכוס חלב

  מאמר מאת הרב חגי...

מכתב אהבה

  הטור האישי של סיון...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם