האספה הישראלית

1858526 790

רינת, קומונרית בבני עקיבא

דברים שלי על האספה הישראלית...

אספה ישראלית. מקום שבו כל תנועות הנוער נפגשות לדבר על נושאים שבוערים בעם, מתוך מקום של הקשבה זה לזה, כזכר לרצח רבין. בהתחלה הייתי סקפטית ביחס לאספה: לשלוח את הסניף למקום שרוב הדוברים בו בעלי דעות שונות והפוכות מדרך התנועה ומדרכה של הציונות הדתית? ועוד בחרו נושאים קריטיים לדון בהם והם היחס למיעוטים, תחבורה ציבורית בשבת ועוד, שאלות קשות ומהותיות בעם. האם החבר'ה שלי ואני יודעים מספיק על הנושאים האלו בשביל ללכת להשמיע את דעתנו השונה מהרוב הנמצא שם?

חשבתי על זה והחלטתי שבכל זאת יש משהו חזק ומיוחד מאוד בקונספט של האספה. חיבור ואחדות בין כל תנועות הנוער הם ללא ספק מעוררי השראה ומהדברים היותר חשובים שצריכים לקרות בעם.

הגיע יום האספה בכיכר רבין. כל כך הרבה מדים בצבע חאקי (צופים), חולצות תנועה כחולות עם שרוך אדום (הנוער העובד והלומד), וכל כך מעט חולצות תנועה בצבע תכלת, כאלה שמזכירות לי מאיפה באתי. התחלנו את מעגלי השיח, והיה מדהים לראות שהנוער של היום בכלל לא 'מאשים' את הדתיים ברצח רבין. גדל פה דור שונה שלא חווה את הקרע שהיה אז בעם בין הדתיים לחילונים. וואו! איזה כיף לראות שהסטיגמות לא קיימות.

עוד דבר שראיתי הוא עד כמה אנחנו פשוט לא מכירים זה את זה. דיברנו, הקשבנו ושמתי לב עד כמה רוצים וצמאים לשמוע אותנו, את בני עקיבא. אחרי המעגלים פנו אליי שני שינשינים (חבר'ה בשנת שירות) מהנוער העובד והלומד והתפתח בינינו שיח. היה להם חשוב לשמוע מה דעתי, הם באמת רצו להקשיב, לשמוע, ללמוד, לדעת. האכפתיות וההקשבה ריגשו אותי. בלי כל הסטיגמות, התקשורת שמפרידה בינינו, הציניות שחוסמת... הרגשתי שהשיח הזה ממש יכול למנוע את הקרע הבא שיכול לבוא בעם. כי ברגע שאתה נפגש עם בן אדם ואתה מדבר אליו כאדם רגיל שאתה אוהב, רוצה לשמוע ואכפת לך ממנו כי הוא אחד מהעם שלך, ולא מפלצת שמוצגת בתקשורת, אולי כשתרצה לפנות אותו חלילה מהיישוב יהיה לך יותר קשה.

הלכתי בכיכר רבין והרגשתי חלק מעם אחד. עם מאוחד שלבנים שלו אכפת זה מזה, שרוצים להכיר את האחר.

ולשנה הבאה בעז"ה - אני קוראת לכל בני עקיבא, תגיעו! אנשים רוצים להכיר אותנו. המון חושבים שמכיוון שאנחנו דתיים אנחנו לא מתגייסים לצבא, ועוד תפיסות שגויות. תשמיעו את בני עקיבא, תצעקו את האמונה שלנו. ולפני כן, בואו נחקור, נלמד, נתעמק בסוגיות המהותיות בעם שלנו. אנחנו צריכים לבוא חזקים מספיק בדעתנו, יודעים את דעת התורה, מקור הכוח שממנו אנו שואבים. במיוחד בחברה שלנו, שלא דוגלת בהתבדלות והסתגרות, קל להיות מושפע מדעות שמסביב, וזה מכיוון שאנחנו נמצאים כל הזמן בגבול הדק בין הדעות החילוניות שמרחפות מסביבנו לבין הדעות והשורש שלנו - התורה.

בואו נתחבר לעם שלנו, נהיה מאוחדים ונבנה עוד קומה לבניין בית המקדש. שנזכה בעז"ה!

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
ועתה הייתי לשני מחנות

  מאמר מאת אדם פז

בר יוחאי אשריך

  הרב חגי לונדין מפצח...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

איתן 054-6799933

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם