אז למה לא כדורים?

1858526 790

תגובה לדיכאון סמוי

מ'

קראתי את דברייך, מדוכאת סמויה (כבר לא לגמרי), וגם את התגובות הכואבות שבאו בהמשך. קראתי, וכאבתי יחד אתכם. כן, גם אני באותה סירה. סירה שכמעט טבעה אילולא עצרו בעדי המלאכים המצילים.

אני בחורה צעירה, קורנת ומצחיקה, והלב שבתוכי ריק. ריק וכבד. אני ילדונת שהתבגרה לפתע, כשהכול התחיל להיות רועש מדי. רועש ושורט.

היה קשה, לא אגיד שלא. אמצע שירות, שגרה עמוסה, מה יגידו החברות, ההורים (וכמובן שאלת המיליון דולר - מי יתחתן אתך? כל מי שיש לו שכל בראש ורוצה אותי, אותי ככה, רק בגרסה טיפה יותר רגועה), למה להכניס את עצמי לקטגוריה, לסטטיסטיקה, למה להיות חלק מהם.

והתשובה הגיעה מהר מאוד. כשהאוזניים מתחרשות מרוב שקט רועש, כשהפסיכולוגית והחברות לא מצליחות לספק את הצורך, כשלפעמים את רק רוצה להתחבא, להיות קטנה קטנה ולהיעלם, הבנתי שהגיע הרגע. הרגע לבחור בחיים.

לא תמיד קל, לא תמיד אני רוצה להפסיק להתכרבל מתחת לפוך ולהתחיל לפעול, לא תמיד אני מצליחה לשמוח אחרי שהאורות כבים והצחוק דועך, אבל עשינו צעד.

אומרים שהמודעות לבעיה היא חצי מהתרופה, אותי חצי לא מספק. אני רוצה להתקדם, אני רוצה באמת לשמוח, אני רוצה לחיות. אז אני מנסה, אז אני מעזה, אז אני עושה משהו שהוא לא נחשב לגמרי נורמלי (תעיד אמי שמחכה ליום שבו אפסיק עם הקיצוניות הזאת, תעיד חברתי שהתרחקה ממני מעט לאחר שסיפרתי לה, יעיד העולם).

ואני מתקדמת, צעד צעד, בוכה וצוחקת, תזזיתית ומסוגרת, בזכות הכדור וחצי האלה שמשתיקים לי את הרעשים ונותנים לי את השקט המינימלי להתחיל להתמודד בשכל. כי בלעדיהם, אני הליצן הכי עצוב שמישהו אי פעם נתקל בו.

אז בין עבודה להתנדבות לגלידה, בין אושר אינסופי לייאוש מוחלט, אני מעלה את המודעות, מנסה להועיל עוד קצת בעולם. משתפת חברות ברוגע, זורקת איזה הערה עוקצנית כשהסטיגמות משתלטות בשיחה, שולחת מכתב לרשות הדיבור... עושה כל מה שאפשר על מנת לשאול את העולם - כשקשה, כשכואב, כשהשחור משתלט על הכול - למה לא כדורים?

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
תן לי את היום הזה

  הטור של סיון רהב...

בג"ץ והחמץ

  דברים שאמר ראש ישיבת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם