תגובה לדיכאון סמוי

1858526 790

 

 

תגובה לדיכאון סמוי

 

א'

 

אני בן אדם חולה. אני מכיר את האנשים השקופים, רבים מהם חברי נפש שלי. אפשר להגיד שאני בעצמי איש שקוף, אולי חצי שקוף.

 

ס' היקרה! קראתי את מכתבך בהזדהות עמוקה, אני יודע על איזו לבה את מדברת. אני מעדיף לקרוא לה בשמות אחרים, אבל לא משנה איך נקרא לזה או נתאר את זה, זה קיים שם ונוכח. המועקה ה(בפלטפורמות אחרות הייתי אולי מקלל אותה)נוראית הזאת שחונקת מבפנים, המפלצת שמחכה לי מאחורי הסיבוב כדי לטרוף, דפיקות הלב מרוב הריקנות, וחוסר האונים האדיר הזה שאף אחד לא מבין ואף אחד גם לא יוכל להבין.

 

אף אחד לא יוכל להבין למה אני ישן עשרים שעות ביממה אבל לא מעצלנות. אף אחד לא יוכל להבין למה באמצע קבלת שבת בבית הכנסת אני חייב לקום ולרוץ הביתה פשוט כי אני לא יכול להישאר לשבת שם ולהמשיך לשחק אותה שהכול בסדר עם כל הכאב הנפשי הזה שגם אין לי מושג מאיפה הוא מגיע. בעצם היום אני כן יודע. אני סובל ממחלה, מחלה חשוכת מרפא שאי אפשר להתגבר עליה, ואני צריך ללמוד ולהבין איך אני ממשיך לתפקד ולנהל את החיים שלי לצדה.

 

אמנם את ואני שונים, אני לא מוגדר כסובל מדיכאון ואני גם לא נוטל תרופות, זוהי הבחירה האישית שלי. יש לי מחלה אחרת שיש לה גם פן נפשי של דיכאון וחוסר יכולת לנהל חיים, אך אני מעדיף לא לדבר עליה יותר מדי אלא על איך אני מתמודד אִתה. הבנתי שכדי להתמודד אני חייב להפסיק להיות איש "שקוף", ולבקש עזרה. החברה לא תוכל לעזור לך בלי שתבקשי עזרה. את לא חייבת להכריז על מצבך, אבל תכריזי על מצבך מול עצמך, תקבלי את זה שיש לך מחלה, פשוט. פשוט, אבל קשה בטירוף. למרות זאת, ברגע שקיבלתי את המחלה שלי כמו שהיא, נהיה לי הרבה יותר קל. אפשר לבקש מחברים שירימו טלפון לשאול מה שלומך, אפשר להרים טלפון סתם לחברים לשאול מה שלומם. אני יודע, לפעמים הטלפון שוקל חמש טונות ובלתי אפשרי כמעט להרים אותו, אבל אנחנו נרגיש הרבה יותר טוב אחרי כן, מהניסיון שלי, שמתמודד כבר חמש שנים עם המחלה הזאת. קראתי את מה שכתבת והייתי חייב להגיב לך, הזדהיתי עם כל מילה שכתבת. תודה לך.

 

מקווה שעזרתי לך אפילו קצת... את לא לבד!

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם