לא חוששים לחילול השם?

1858526 790

אלקנה

אחיי החרדים, אין לי שום בעיה שתפגינו על כל דבר שנוגד את הערכים ואת האידיאלים שלכם. גם אין שום התנגשות דתית בהפגנה רגועה עם שלטים, תפילות וכו'.

אבל יש דבר אחד שמפריע לי מאוד בהפגנות שלכם והוא הפרת ההלכה, המוסר, ובעיקר האנושיות. ההערכה שלי כלפיכם עצומה. אתם מעמודי התווך העיקריים של עולם התורה, ואני מדבר אל הקיצוניים הבודדים שעושים את המעשים הבאים.

באיזו רשות אתם יורקים על נשים וחיילים?! באיזה רשות אתם מעיזים מכים ומקללים חייל?! הוא לא בן אדם? איך אתם מעזים לקרוא לאח ששומר עליכם כופר, חזיר, עמלק ועוד שלל "ברכות"?!

אני מנסה להבין ולא מצליח, אתם הרי לומדים תורה בישיבה (אשריכם!) - לא למדתם שאסור להרים יד על ברך (כן, ה' ישמור, אבל חייל ששומר עלייך הוא גם חבר), שאסור לקלל (אתם מוזמנים לעיין במסכת מגילה דף כ"ה עמוד ב' ולראות את מי מותר לקלל. לא ראיתי שם משהו שנותן לכם היתר)? לעניין היריקה אני מעדיף לא להתייחס מרוב שזה מביש. איזה חילול השם, כל כך כואב. וזה עוד בלי לדבר על הכפשת הציבור החרדי כולו בגללכם. חבל אתם יורים לעצמכם ברגליים, יש כל כך הרבה למדנים, תלמידי חכמים, אנשי חסד עצומים אצלכם. הבליטו וטפחו אותם במקום את השוליים שמוצאים פורקן לתאווה, כעס או יצר במעשים מזעזעים בהפגנות "בחסות התורה".

אנא הסבירו לי בשם איזו יהדות, בשם איזו תורה, בשם איזה עם ישראל, אתם עושים את המעשים המזעזעים האלה. אתם לא חוששים לחילול השם? אין בכם קצת נשמה יהודית ורחמנית? אחיי, פקחו את העיניים, עוד לא מאוחר לחזור בתשובה, רק קצת אהבת האחר, השונה, בוודאי זה שמגן עליכם - אתם לא צריכים להסכים אתו, פשוט קצת לאהוב, לקבל ולפחות לא לפגוע. "ואהבת לרעך כמוך".

הבהרה: חשוב לי להדגיש שוב שאני לא מדבר על ואל כל הציבור החרדי, אלא על השוליים הקיצוניים, העשבים השוטים, והערכתי ואהבתי למגזר החרדי עצומה. 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם