אנשים משתנים

1858526 790

אנשים משתנים, מסרים נשארים – תגובה ל"חניך פגוע"

יעל

לחניך הפגוע שלום.

רציתי לספר לך קצת על הצד השני.

הדרכתי לפני כמה שנים, ואני חושבת על החניכות שלי ביומיום. אבל מה לעשות, כשאתה מתקדם גם השאלות מתקדמות ואִתן הבירורים, ולפעמים מגיעים להבנות שונות ממה שחשבנו כל החיים. ואז משתנים.

תמיד חשבתי שאם אשתנה החניכות יראו, אבל בדבר אחד אני רוצה שהן יהיו בטוחות - במה שהעברתי אז בפעולות. כי אותם אידיאלים וסיפורים היו אמת לאמתה והם בהחלט נכונים, לא סיפרתי להם אותם כדי לשקר או כדי שאם אשתנה גם הלימוד מאותם סיפורים ישתנה, אלא כי האמנתי ואני עדיין מאמינה שזו האמת. אבל כשהשאלות עולות, לפעמים גם המחנך יכול להשתנות.

אל תיתן לאדם לשנות לך את תורת הלימוד, כי גם מיוסף משיתא אפשר ללמוד המון, ולא רק מהאופי שלו אלא כי הוא באמת ידע המון בתורה.

האידיאלים שאותו מדריך העביר לך אז היו נכונים ואמתיים לגמרי ובאותו הזמן הוא האמין בהם לגמרי, אבל בן אדם גדל ולפעמים משתנה, ואף אחד לא יזרוק מהיסוד את כל מה שלמד.

אתה לא יכול לומר שהוא אידיאליסט-שקר כשאתה לא יודע לאן הוא לקח את הדברים שלימד אתכם ואיזה בן אדם הוא עכשיו. לא בדקת לאן הלכו האידיאלים שלו ואיזה צדיק הוא כלפי חברים שלו.

קשה לומר שהפרצוף האמתי שלו מתגלה ב"בום" כשאתה לא רואה את הסוף ורואה רק נקודה קטנה על ציר החיים שלו (וגם זה מרחוק). אני מניחה שאם היית שואל את אותו מדריך לאן נעלמו כל האידיאלים שלו היית רואה תמונה קצת יותר גדולה משחשבת, ומבין שלפעמים החיפושים של האדם הרבה יותר עמוקים משחשבת.

גם מדריך הוא בן אדם ולא רק אדם אלא נער צעיר שבעצמו מתמודד עם ים של שאלות.

אם הייתי מחכה כמו שאמרת, לרגע שבו אהיה מוכנה באמת ללמד, לחנך ולהצמיח - כנראה הייתי שותקת שישים שנה... אין הבטחה לשום אדם שהוא יישאר כמו שהיה כשהיה נער ולא ישתנה. אל תבחר לזרוק את הלימוד בגלל שהכלי משתנה, אלא תלמד מכל אדם את מה שאתה יכול.

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
למה ד' עושה לנו קורונה?

  הרב שלמה אבינר משיב...

הרקע ההיסטורי של יציאת מצרים

  מאור עובדיה מ'מכון ידעיה'...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם