היפוגליקמיה

1858526 790

אברהם כהן

אילו היה לי אבא עשיר, בטוחני שהיה רוכש מכספו את הציוד האיכותי ביותר לטיפול בחולי סוכרת נעורים, שכן היה דואג לספק לי מכשיר לניהול מעקב שוטף אחרי רמות הסוכר, כזה שמתריע בפניך על מצבים קיצוניים של ירידות בסוכר (היפוגליקמיה).

קרוב לוודאי שהיה מעדיף שאתחבר למכשור דיגיטלי כדי להימנע ממראות לא נעימים שמזכירים נרקומן שמזריק לעצמו בבטן או מזוכיסט בעל אצבעות נוטפות אגלי דם. אבל אבא שלי ובנו המתוק לא מגדלים כסף על העצים; אנו שמחים בחלקנו ומסתפקים במועט. רוכשים את הציוד האלמנטרי של חולי סוכרת נעורים כי אחרי הכול בחרתי בחיים.

תחושת אי הוודאות ביחס למצבים של היפוגליקמיה גורמת לי לנהוג בחשדנות רבה כלפי הגוף שלי, לפעמים אני בודק באופן אקראי ומרבה גם לבדוק במהלך מאמץ גופני כדי לתפוס את ה"היפו" הבא, אבל לצערי אני כבר לא חווה על בשרי את התסמינים הנלווים להיפוגליקמיה (רעב, זיעה קרה, סחרחורת וכו'). ואם בענייני אמונה עסקינן - האלוקים עדי ומסייע לי לצוד את הערכים הנמוכים בזמן. באותה נשימה אני רוצה להודות לקב"ה שהעמיד לרשותי את ראש יחידת הסוכרת באיכילוב, ד"ר רועי אלדור, שחרף עיסוקיו הרבים מעניק לי ליווי אישי 24 שעות ביממה.

ואיך אפשר בלי מילה רעה על המדינה שלא מספקת חינם אין כסף את מכשירי המעקב המדוברים שעולים מאות שקלים בחודש? השר ליצמן אולי ישן טוב בלילה אבל אותי מטרידה המחשבה שהופכת לחרדה יומיומית שקיימת אצל עשרות אם לא מאות אנשים שנמצאים אתי על אותה ספינה שמפליגה בים סוער ללא רב חובל.

הסוכר ימשיך להרוג אותנו מבפנים, והסרטן ימאיר - כל זאת בחסות מדינת ישראל שעושה את מרב המאמצים כדי לדאוג במישור הכלכלי לסל התרופות שלנו.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם