פוגעים בתנ"ך

1858526 790

ישי

מנצלים את 'עולם קטן' לפגיעה בתנ"ך – תגובה לפרסום מיזם 929

מיזם 929 נולד כידוע מרעיון מקסים של ח"כ לשעבר אבי וורצמן. הרב בני לאו נבחר להוביל את המיזם בשיתוף עם העיתונאית גל גבאי. המיזם הוצג לרב דרוקמן שליט"א ולעוד המוני רבנים כדרך להביא את החילונים לתנ"ך, אך בפועל נראה שכבר בראשית הדרך הייתה חתירה למשהו אחר לגמרי...
לאט ובזהירות הוכנסה התנועה הרפורמית כגורם מוביל במיזם, והיום זו עובדה מוגמרת. השיעור הראשון שבו נפגשים בכל כניסה לאתר 929 הוא של רבה רפורמית, ואי אפשר לדלג על השיעור, ודמויות רפורמיות מופיעות באופן קבוע בכנסים ובאירועים שהמיזם עורך.
ראשי המיזם טענו שהם נותנים לכל ישראלי לבטא את עצמו על פרק התנ"ך היומי (במגבלות השפה התרבותית). זה כולל כתיבה מסודרת ככל האפשר של אנשי "שוברים שתיקה", אך באורח פלא הפסיקו להופיע דבריו של הרב שרקי. בהמשך בחרו במיזם ללגלג על הרב אבינר בפרסום הרשמי לסיכום 2016 (פורסם באינטרנט).
ידועות דעותיו ו"פסיקותיו" של הרב בני לאו בנושא הקהילה הלהט"בית, דין כוהנים בעלי מום בזמן הזה, התבטאויות על הרב עובדיה יוסף זצ"ל, ריקודגלים ועוד. באתר 929 אפשר למצוא שהמגמה התרחבה: אחי יוסף הוצגו כשחקני כדורגל, הכוהנים מופיעים כסחטנים המנצלים את העם, שמשון זכה על ידי הרב בני לאו לתואר "מפלצת דוחה" ועוד ועוד...
אתמצת את העניין בהתייחסותו של הרב מדן, שמכיר את המיזם לכל פרטיו ומגמותיו וגם נחשב ידידו של הרב בני לאו. הרב מדן יצא בצורה חריפה וישירה נגד הרב בני לאו במעשיו במיזם, ולא הסכים שמשהו מדבריו יפורסם בו!
עם תחילת קריאת פרקי התהילים במיזם, נראה שהוחלט על יציאה למסע שיווק אגרסיבי על כל מה שבו. אני נוטה להאמין שהסקירה שהבאתם לאירוע ב'עולם קטן' נובעת מנאיביות וחוסר היכרות לעומק עם מטרות של 929 ושל מי שעומדים מאחוריו, אבל במלחמת התרבות הזו אסור להיות תמימים!
מיזם 929 הולך לנהל קרב עיקש מתוחכם ומתוקשר על העולם האורתודוקסי, הוא נעזר בתקציבי עתק, ובחירת 'עולם קטן' כמוקד השפעה היא מושכלת.
אסור להיות שאננים.

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם