שו"ת SMS - פרשת תולדות Featured

sms790

האם ר' ניר בן ארצי הוא משיח * ר' ניר בן ארצי שוב מפרסם ברבים שהוא משיח, מה שגורם מבוכה רבה. מה אפשר לעשות? הרב אבינר: רבנים גדולים כבר פרסמו דעתם בנידון. גם אני הדל כתבתי על זה בעוניי. אז הוא תבע אותי בבית דין רבני. אלא שבבית הדין הרבני, נתהפכה הקערה על פיה והוא התבקש בין השאר לחדול להכריז שהוא משיח.

"ששת אלפין שנין עלמא" * אם העולם "חרב אחרי האלף השישי", זה מאוד מייאש, לא? הרב אבינר: א. זה משל. ב. יהיה המשך בעולמות אחרים.

כדורי שליה אחר לידה * האם מותר לקחת כדורי שליה לצורך רפואה מלידה? הרב אבינר: כן, כי עבר שינוי. אך למעשה לא מועיל.

חוכמת הפרצוף * האם ללכת למי שיודע דברים מחוכמת הפרצוף וחוכמת כף היד? הרב אבינר: חוכמה זו נעלמה ואינה בידינו עוד (רמב"ן בראשית א כז. נר באישון לילה עמ' 146. וכששאלו את הרב מאיר הלוי סולוביצ'יק, ראש ישיבת בריסק בירושלים, אם ההולכים לאנשים שיודעים דברים ע"י חוכמת הפרצוף וחוכמת כף היד, אם יש בזה סתירה ל'תמים תהיה עם נ' אלוקיך', השיב שאינו יודע, אולם ברור שטיפשים לא צריכים להיות... ספר 'דחזיתיה לרבי מאיר', ח"א עמ' 140–141 – מ"צ)

ספר שמואל ב' * למה ספר שמואל ב' נקרא על שם שמואל, הרי שמואל הנביא נפטר בשמואל א' פרק כ"ה? הרב אבינר: יש רק ספר שמואל אחד. החלוקה לשניים היא נוצרית. הכול הוא מכוחו של שמואל הנביא.

תפילין "חרוצות" * האם על פי הלכה יש צורך בתפילין של ראש עם חריצים ניכרים שאפשר להעביר שם חוט? הרב אבינר: ודאי זה יותר טוב. עיין שו"ע או"ח לב מ. אבל גם התפילין הרגילות שלנו כשרות (פסקי תשובות שם אות סא – מ"צ).

ניצחון הבן במשחק * מותר לי לנצח את אבי במשחק? הרב אבינר: כן.

רומנים לא צנועים * למה לא צנוע לקרוא רומנים עם תיאורים אינטימיים אם, להבדיל, עניינים כאלה מוזכרים בתנ"ך? הרב אבינר: תלוי מי כותב, ריבונו של עולם או אדם, ותלוי מה המטרה, ותלוי מה הסגנון. אכן, "להבדיל".

משגיח כשרות * האם מוכר מזון יכול להיות בעצמו משגיח המזון? הרב אבינר: לא. אין לו נאמנות על מה שהוא מוכר.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אדוריים היהודית

  מאמר מאת מרים מימון

הסימן לחוסן הלאומי

  אליהו אוזן, חקלאי ותיק

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם