שו"ת SMS לפרשת שלח לך Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

ניצחון על הדעות הרעות * יש לצערנו דעות רעות רבות שמתפשטות בעם ישראל. מהי הדרך לנצחן? הרב אבינר: אין זה נושא למסרון, אבל יש חוברת מופלאה בנושא זה של הרב צבי טאו: "האומץ לעצמאות".

קול אישה סינתטי * האם מותר לשמוע קול אישה במכשיר אלקטרוני שיוצר אותו? הרב אבינר: לא, כמו שאין להביט בתמונות של נשים.

בגדי נשים * איך אני מסבירה לילדתי למה צריך בגדים ארוכים? הרב אבינר: ענווה, הפנמה, צניעות. עיינו מהר"ל, נתיבות עולם, נתיב הצניעות.

טב למיתב טן דו * האם החזקה "טב למיתב טן דו" היא מוחלטת או לפי המציאות? הרב אבינר: נצחית. הגרי"ד סולובייצ'יק במאמר "זה סיני" (ועי' מפניני הרב עמ' רסה – מ"צ).

היטלר ימ"ש * האם נכון שהיטלר לא התאבד בשנת תש"ה אלא ברח והתחבא במדינות שונות? הרב אבינר: אלו שמועות שהפיץ סטאלין כדי לבלבל את המערב. העניין נחקר רבות, והתברר סופית בתשע"ח שאכן מת אז, יימח שמו.

מחאה על הכותל * למה מוחים על חילול השם של הרפורמים בכותל ולא על המצב הלא צנוע של השבעות צה"ל? הרב אבינר: יש הבדל בין שיטה של עקירת התורה והאומה לבין תינוקות שנשבו.

שו"ת מסרון * האם שו"ת מסרון בעלונים לא גורם ביזוי? הרב אבינר: מי שזה גורם לו ביזוי, סימן שאין זה בעבורו, ועליו לקרוא דברים אחרים. יש מעלה באריכות ובהסברים, ויש מעלה בקיצור. וכן הוא בעולמות עליונים, יש מעלה בבית יוסף עם כל הרחבת הביאורים, ויש מעלה בשולחן ערוך בקיצורו. משפחות רבות יושבות בליל שבת ודנות בשו"ת מסרונים כפי כוחן ועניינן.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
המלך בשדה

  מאמר מאת הרב חברון...

הילדים הקבועים

  הרה דוד סתיו על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם