שו"ת SMS לפסח תשע"ט Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

החללית בראשית * יש תפילה להצלחת משימות בחלל? הרב אבינר: תהילים.

בדיקת חמץ ברכב שכור * השוכר רכב בחול המועד פסח, צריך לעשות בו בדיקה? הרב אבינר: כן. בלי ברכה.

מונופול בשבת * מותר לשחק מונופול בשבת? הרב אבינר: מותר, אך עדיף שלא (שמירת שבת כהלכתה טו לג - מ"צ).

תפארת ישראל על המשניות * דיברתי עם חסיד והבאתי משהו שראיתי בפירוש תפארת ישראל על המשניות והוא אמר שהם לא לומדים מהפירוש הזה. מה הסיבה? מותר ללמוד ממנו? הרב אבינר: הם מתנגדים לפירוש זה משום שני דברים: א. הוא כותב שמציצה בברית מילה היא רק עניין רפואי ויש לנהוג כדעת הרופאים (שבת יט, ב). ב. הוא מביא "מדרש" על משה רבנו שטבעו היה רע והוא התגבר עליו (סוף קידושין אות עז). רוב רובם של גדולי ישראל לא מסכימים איתו בשני הדברים האלה (לגבי מציצה, עי' שו"ת דעת כהן קמ. לגבי משה רבנו, עי' ספר ומדוע לא יראתם לדבר בעבדי במשה? פרק ה - מ"צ), אבל הפירוש הוא מעולה ואפשר ומומלץ ללמוד אותו.

בדיקת טרום גיוס * הייתי היום בלשכת גיוס וחייבו אותי להיכנס לרופאה לבדיקה אינטימית. ביקשתי רופא, אז הפעילו עליי לחץ נפשי כבד, צעקות וקללות. ובסוף הסכימו שאקבל רופא. טוב עשיתי? ומה באשר לעתיד? הרב אבינר: טוב מאוד. יישר כוחך. ובעתיד פנה לקו לחיילים של הרבנות הצבאית 052-9289953. 052-9414414.

תפילה על חולים * אני מתפלל על רשימה גדולה של חולים שאיני מכירם ואין לי קשר איתם. כיצד אדע אם להמשיך? הרב אבינר: להתפלל חודש על כל בקשה.

רב אמיתי * איך אני יכול לדעת איזה רב הוא רב אמיתי? הרי בימינו נפסקה הסמיכה שבאה ממשה רבנו. הרב אבינר: על פי קביעת גדולי החכמים.

טראנסים * האם מותר לשמוע טראנסים? הרב אבינר: צריך מנגינה כשרה שאינה מעוררת יצרים נמוכים. איגרת הרמב"ם לחכמי ארם צובא, מהדורת הרב שילת עמ' תכח.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם