שו"ת SMS לפרשת תצוה Featured

sms790

 

 

הרב שלמה אבינר

 

כוהן במסע לפולין * האם מותר לכוהן לצאת למסע בפולין? הרב אבינר: מלבד האיסור לכל אחד לצאת מן הארץ, ועוד איסורים בדבר, יש חשש טומאת מת במחנות השמדה בגלל חשש שרידי עצמות.

עבודה בבחירות * האם מותר לי לעבוד בקלפיות ביום הבחירות במפלגה שאינה מפלגה שלי, או אפילו מפלגה שפועלת נגד התורה? הרב אבינר: מותר. אין בזה סיוע למפלגה אלא שמירה על סדר ואמת.

סבא עם אלצהיימר * סבא שלי לקה באלצהיימר, ובין שאר התנהגויות לא תקינות, הוא גם מטריד נכדות, כולל תינוקות, ועוד נשים. אני מאוד נבוך. כיצד להתייחס אליו? הרב אבינר: זו תופעה ידועה, לצערנו. יש לנקוט שתי דרכים: א. להמשיך לכבדו, כי הוא סבא, ויש כלפיו חובת הכרת טובה. ועיין רמב"ם הלכות ממרים ו י. והרי הוא לא מודע לכך, ו"לוחות ושברי לוחות מונחים בארון". ב. יש ליידע את הילדות והנשים במשפחה כדי שתיזהרנה ממנו.

לימוד תורה מכביד * כשאני לומדת למבחן בתנ"ך, זה גורם לי לשנוא את התנ"ך. האם מותר לי ללמוד תנ"ך? הרב אבינר: כן. ולהתאמץ שכלית להכיר את המעלה העילאית של לימוד זה והדבקות בה' שיש בו, וזה ייצר שמחה פנימית.

תפילה ביחידות * בישיבה התיכונית שלנו ראש הישיבה החליט שאם מישהו קם מאוחר ולא מגיע למניין של הישיבה, שיתפלל ביחידות, ולא ילך למניין מחוץ לישיבה. האם יש לשמוע לו? הרב אבינר: מי שבא לישיבה, זה כדי לשמוע לראש הישיבה, ואם אין זה מתאים לך עבור לישיבה אחרת, כי אין אדם לומד תורה אלא במקום שליבו חפץ (ע"ז יט ב – מ"צ).

שירות קרבי * אדם בעל יכולת להתגייס לקרבי, ומתגייס לשירות לא קרבי, האם יוצא ידי חובת מצוות מלחמה? הרב אבינר: כן. כל שירות הוא מצווה, וקרבי הוא מצווה מן המובחר.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם