שו"ת SMS לפרשת בא Featured

sms790

 

 

 

נטיות הפוכות לפי הציונות הדתית * איש פוליטי דתי אמר שיש דעות שונות בציונות הדתית כיצד להתייחס לנישואין של גבר עם גבר ויש לכבד את כולן. האומנם? הרב אבינר: "הציונות הדתית" אינה בגדר פוסק הלכה. מי שפוסק הלכה הוא התורה ופוסקי הלכה תלמידיה הנאמנים. ואם מישהו בציונות הדתית טוען כן, אז בכך אינו דתי.

ילדים מתבגרים * יש לנו ילדים מתבגרים ואנו נתקלים בקשיים בחינוכם. היש מוקד שבו אפשר לקבל ייעוץ? הרב אבינר: "לב אבות". 02-9973232. מופיע גם באינטרנט.

איפה כתוב שסמארטפון אסור * מאיזה פסוק לומדים שאסור להסתכל בדברים לא צנועים בסמארטפון? הרב אבינר: א. ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם. רבנו יונה (שערי תשובה ג סד – מ"צ). ב. ונשמרת מכל דבר רע. תוס' (ע"ז כ ב ד"ה שלא יהרהר -מ"צ). ואישה גם כן? הרב אבינר: ודאי. ולא תתורו. שבט הלוי (שו"ת שבה"ל ה קצז - מ"צ).

השם תום * האם מותר לתת לתינוק את השם תום, כי אלו אותיות מות? הרב אבינר: כן. אין שום בעיה. כמו שמותר השם יצחק אף שאלו אותיות קץ-חי. 

"שומר עמו ישראל לעד" בשבת * מה הדין אם טעה וסיים בליל שבת השכיבנו ב"שומר עמו ישראל לעד"? הרב אבינר: יצא (מ"ב רסז סק"ט-מ"צ). הסיבה שלא אומרים מלכתחילה היא שהשבת עצמה שומרת (שם סק"ז - מ"צ). 

להקה במקום מעשר * האם להקת חתונה מקצועית שמנגנת בהתנדבות לזוג עני יכולה להחשיב זאת כמעשר? הרב אבינר: לא. מעשר זה לעניים, והגדרת עני היא מי שחסר דבר חיוני, ולהקה מקצועית אינה חיונית לחתונה. ראיתי חתונות שמחות מאוד עם טייפ (כך היה בחתונה של הרב - מ"צ).

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תפילה על האומות

  הרב אורי שרקי בתפילה...

רב קהילה

  קבלו אותם: הרבנים שכאן...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם