שו"ת SMS לפרשת שמיני

sms790

עדה אישה בחופה * הוזמנתי לחופה, ואז ראיתי שיש עד אחד איש ועדה אחת אישה. שאלתי ואמרו לי שזו חופה רפורמית. קידושין אלו חלו? הרב אבינר: ודאי שלא.

 

חדר"ג * האם חרם דרבנו גרשום שייך גם בחיטוט בהודעות בטלפון סלולרי של הזולת? הרב אבינר: כן. אין הבדל. אך לזכור שגם חדר"ג הוא איסור תורה של 'הולך רכיל מגלה סוד'. חיטוט בסודות הזולת בלי הסכמתו הוא רכילות. חדר"ג הוסיף שאותו אדם הוא בחרם.

 

ספרו של רב שסרח * יש רב שסרח. האם מותר לקרוא את ספריו? הרב אבינר: יש לשאול ישירות את בית הדין שפסק עליו כך. אכן, שאלתי וקיבלתי תשובה: "לגנוז ולא ללמוד. מי שרואה את שמו עליהם עלול להבין שאפשר גם להיות תלמיד חכם וגם לסרוח".

שב"כ בשבת * האם מותר לי לקבל עבודה בשב"כ כאשר ברור שאהיה חייב לעבוד בשבת? הרב אבינר: כן. מה שמותר בצבא ובמשטרה מותר בשכ"ב.

 

פאה נכרית * הפוסקים שהתירו לאישה לחבוש פאה נכרית, האם התירו גם פאה יותר יפה מהשׂער עצמו? הרב אבינר: כן. כמו שמותר לחבוש כובע יפה יותר מהשׂער. אך בתנאי שהפאה היא צנועה ולא מושכת עין, כמו שכובע צריך להיות צנוע ולא למשוך עין.

 

ישיבה חדשה * הציעו לי ללמוד בישיבה חדשה שבה לומדים זוהר, היסטוריה, פילוסופיה וביקורת המקרא. כדאי ללכת? הרב אבינר: ודאי שלא. מנית ארבע סיבות לא ללכת, שכל אחת מהן מספיקה.

 

עשרה לשמונה-עשרה * כמה אנשים צריך כדי להתחיל תפילת שמונה-עשרה? הרב אבינר: שישה ועוד ארבעה שמתפללים בבית הכנסת. פס"ת צ יב. דלא כשו"ת שאילת שלמה (ח"א סי' לז – מ"צ).

 

b7underdos5

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם