שומרים על דופק מתון

ms 2 maarechet

מערכת

זה כמה שבועות אנחנו מסתובבים במערכת באווירה ספורטיבית ואיזה להט מוזר להוציא מוסף ספורט, והבאסה היא שעכשיו אתם תחשבו שזה הכול בגלל המונדיאל. אז תחשבו מה שתרצו, אנחנו כבר איזה חודש עושים מתיחות והבטחנו לעצמנו שיוצאים לריצה או לפחות לסינגל אופניים בגלבוע.

במהלך החיים היחס של האדם התורני הממוצע לפעילות גופנית חווה עליות ומורדות. בילדות אנחנו בעיקר אוהבים לשחק שעות במגרש בלי להתעייף, בבחרות אנו מתחילים להתאמן לקראת הצבא, וממשיכים תוך כדי הצבא וגם קצת אחרי השירות, כדי שלא נחליד. לאחר מכן רובנו מפסיקים לגדל שרירים ועוברים לגדל את כרס הכבוד, שמעידה שהפכנו בעלבתים טובים. אך אל דאגה, לפי הסטטיסטיקה בערך בגיל 40 זה חוזר, ואתם מוצאים את עצמכם מצטרפים לקבוצת ריצה, משקיעים באופני שטח איכותיים או נרשמים למכון כושר.

גם היחס לספורט תחרותי חווה עליות ומורדות: בילדות אנחנו נמשכים לצפייה, אחר כך אנחנו מתחזקים תורנית ומבינים שאלו הבלי העולם הזה, ובסוף לא מעט מאתנו מתברגנים ומוכנים להתענג על איזו בעיטה של מסי או ריצה של בולט.

וברקע ניצב כל הזמן המתח שבין תרבות העצמת הגוף, שמכסה את חדרי הכושר במראות מקיר לקיר, שמצלמת דוגמנים שבטנם ריבועים-ריבועים ומכריחה אותנו להוציא מאות ואלפי שקלים על גאדג'טים נלווים, לבין הפעילות הבריאה, החשובה, הטובה כל כך, שעושה אותנו כלי איכותי להופעת נשמה גדולה, בעיקר בחזרתנו לארץ האבות.

אמנם לא פשוט לנו עם כל דבר ודבר שקשור בתרבות הספורט, והאתגרים של ספורטאים שומרי מצוות, וכמוהם של כל משתתף במרוץ שמאות זוגות טייטס לידו, רק מוכיחים זאת. ובכל זאת, לא כל פסיעה היא גסה. הנה לפניכם הניסיון שלנו לגעת קצת בספורט לא מהמקום של הכורסה אלא דווקא בגרסת הזיעה.

אתם מוזמנים לעטות עליכם איזו חולצת דרייפיט שכוחה ומכנסיים קצרים, לשים באוזניכם חנן בן ארי (ואם קשה לכם עם הטקסטים שלו לכו על רשימת השמעה מלאת כל טוב מהארכיון של 'מכון מאיר') ולצאת החוצה. בקצב מתון.

ליד:

ברקע ניצב כל הזמן המתח שבין תרבות העצמת הגוף, שמכסה את חדרי הכושר במראות מקיר לקיר, שמצלמת דוגמנים שבטנם ריבועים-ריבועים ומכריחה אותנו להוציא מאות ואלפי שקלים על גאדג'טים נלווים, לבין הפעילות הבריאה, החשובה, הטובה כל כך, שעושה אותנו כלי איכותי להופעת נשמה גדולה, בעיקר בחזרתנו לארץ האבות

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם