תפסיקו לשחק בנוער Featured

 390 4 noar
"נוער הציונות הדתית רוצה שתחדלו לשחק בו"

חנניה בן שמעון, יו"ר נוער הבית היהודי היוצא

עובדה: נוער הציונות הדתית הוא נוער מותש, נוער שכבר אין לו כוח לכל המלחמות שיש במגזר. נוער שהבתים הפוליטיים שמתיימרים לייצג אותו השתמשו בו כבחיילי שחמט על לוח המשחקים הציני שלו ולא פחדו בכל פעם מחדש לשרוף אותו בידיעה שהוא תמיד יחזור בגרסה צעירה יותר.

נתקלתי לא מעט בנוער הזה במסגרת תפקידי, יו"ר נוער הבית היהודי. כשניסיתי לגייס אותו באשדוד נתקלתי בהתעלמות, בגב"ש בצחוק ובעיר שבה אני גר, מעלה אדומים, בבוז.

על שדרת ההר המרכזי ובמישור החוף כולו, בדרום ובצפון, דיברתי עם עשרות ומאות בני נוער, ורובם ככולם הביעו אי-אמון במערכת הפוליטית. אי-אמון שהוא כאין וכאפס לעומת האי-אמון שהביעו בנבחרי הציבור עצמם.

כמוהם היו וישנם בני הנוער של 2015, 2012, 2009 ועוד מערכות בחירות רבות. ככה בין היתר נוצר קהל המצביעים המאוכזב שהצביע לימין החדש ולליכוד, וככה, אם לא יהיה שינוי הכרחי, יהיה גם עם בני הנוער הבאים בתור של בחירות מועד ג', והלאה לשנים הבאות.

כדי להחזיר את האמון הזה לנוער ולמבוגרים כאחד דרושים אומץ ועמידה יציבה מול העובדות ויכולת להכיר במצב. דרושים מנהיגים, רצוי כאלה שעומדים במילה שלהם, שמתחשבים ומשקיעים בנוער שלהם. מנהיגים שבמקום לומר רק שהנוער הוא דור העתיד של הציונות הדתית גם אשכרה יתנהלו ויפעלו בהתאם לכך.

כפעיל נאמן של הבית היהודי קצת לא נעים לי להודות, ואני קצת צריך להשתעל לפני שאני כותב את זה: דרוש מיזוג מוחלט עם האיחוד הלאומי, ומעל לכול דרושים פריימריז עם פתיחת השורות כל עוד זו תהיה מפלגת ציונות דתית על כלל גווניה.

דרוש תהליך הבראה בלשון המעטה. צריך לנער לחלוטין את העץ הזה שנקרא ציונות דתית ולתת לכל הפירות הרקובים והענפים היבשים ליפול, ואחרי זה לטפח בעדינות הכול מחדש ולהצמיח עץ לתפארת.

עץ כזה שמשלושת הענפים הגדולים שלו – ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל – יצמחו עוד ענפים גדולים ורחבים שנוגעים בשלל תחומי החיים. עץ כזה שהצבע של הגזע שלו הוא לא רק חרד"ל והעובי שלו טיפה יותר משישה מנדטים. עץ כזה שיתבסס על שורשים רבים, גדולים ומבוגרים לצד קטנים וצעירים, וידע לתת דגש חזק גם לחיזוק השורשים הקטנים האלה, קידומם, תיעדופם והגדלתם כדי שאף הם יהיו בעתיד גדולים. וברבות הימים הוא יהיה עץ גדול, חזק ויפה, פירותיו יהיו יפים ומתוקים ושורשיו יגיעו הכי רחוק ועמוק שאפשר.

את העץ הזה נוכל להמשיל לעץ הזקן של גוש עציון: פעם היינו רחוקים ממנו, אחרי שגורשנו ועזבנו, והיום כולנו נהנים מצילו ומגודלו.

לו יהי.

כפעיל נאמן של הבית היהודי קצת לא נעים לי להודות, אבל דרוש מיזוג מוחלט עם האיחוד הלאומי, ומעל לכול דרושים פריימריז עם פתיחת השורות כל עוד זו תהיה מפלגת ציונות דתית על כלל גווניה. צריך לנער לחלוטין את העץ הזה שנקרא ציונות דתית ולתת לכל הפירות הרקובים והענפים היבשים ליפול, ואחרי זה לטפח בעדינות הכול מחדש ולהצמיח עץ לתפארת

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם