מי רוצה את הראש של ביבי? Featured

 6 fireman
הרב צבי יהודה קוק זצ"ל היה אומר שפוליטיקה ישראלית היא פוליטיקה אלוקית. אם כן חשוב להבין אילו כוחות מעורבים בה היום ולדעת איך להתייחס אליהם

הרב ראובן פיירמן

לפי הסקר של ליגה נגד השמצה, רבע מתושבי אירופה הם "אנטישמיים ביותר". אם הנתון הזה נכון, הרי שהשואה יכולה לקרות שוב, כי הרוב, כלומר 75%, כידוע, דומם, והמיעוט האקטיבי מסוגל להשתלט עליו בקלות. וזה אכן קורה היום בכל העולם. אך הפעם האנטישמים הולכים בדרך מתוחכמת הרבה יותר: במקום תאי גזים אפשר לעשות זאת בצורה יותר סטרילית והומנית: לטשטש את הזהות של היהודים. זה לא חדש אבל די יעיל בעולם המודרני.

חשבתי על כך השבוע, אחרי ששמעתי על ההחלטה להגיש כתבי אישום בתיקי ראש הממשלה נתניהו. לכל אדם לא משוחד שמעיין בפרטים ברור שראש הממשלה חף מפשע. שהוא קורבן למזימות של סוכנים זרים מהאיחוד האירופי. כל החקירות והכרעות הן הצגה אחת גדולה. אומַר בפירוש: אני לא סומך על מערכת המשפט, לא על הצבא ולא על המשטרה, בדיוק כשם שאיני סומך על יושרם של עיתונאים, אנשי אקדמיה או פוליטיקאים. לכל אחד מהם ישנה אג'נדה אידאולוגית והם אינם אנשים אובייקטיביים שמחפשים רק את האמת, הצדק והיושר.

כואב לומר זאת אך ברור לי שרבים מהאנשים האלה נפעלים על ידי מערכת החיצונית מבלי ידיעתם. לא סוד שקיימים גורמים גדולים בעולם שמטרתם היא השמדת מדינת ישראל, או לפחות החלשתה ופגיעה בה. הם עובדים בצורות מתוחכמות, במקצועיות ובשקט, הרחק מזרקורי תקשורת אך עמוק עמוק בתוך החברה הישראלית. הם מקדמים אנשי שמאול למשרות מפתח, מממנים לעיתונאים נסיעות לחו"ל, משלמים סכומים גדולים בעבור הרצאות של אנשי פרקליטות ישראלים בכל מיני כינוסים בעולם, ועוד. כלומר 'קונים אותם'. הם מאתרים אנשים בעלי פוטנציאל להיות בעתיד דמויות מפתח בחברה הישראלית, ובאמצעות "קרנות" למיניהן מכוונים אותם ללכת בדרכך ה'נכונה'.

גם אני אישית, בתור רב המלמד בישיבה, קיבלתי ממכון ון ליר – מעוז אג'נדה השמאלנית –הצעה להשתתף בסדרת שיעורים על פלורליזם, עם הבטחה למלגה שמנה. וכדי להקל עליי בהתלבטויות צורפה להזמנה רשימה של רבנים אחרים מישיבות שונות שכבר עברו אצלם את ההכשרה הזאת בשנים הקודמות. התקשרתי לכמה מחבריי שהופיעו בה ושאלתי על כך. "אין בעיה", הם ענו לי, "אתה פשוט שומעה כמה הרצאות מכל מיני דוקטורים ופרופסורים ומקבל על זה משכורת. נחמד, לא?"

 

כך למשל פועלת בישראל "קרן וקסנר" מחוץ לארץ, שמטרתה "לחזק את המנהיגות והמצוינות הניהולית במגזר הציבורי בישראל" כעולה מפרסומיה. מאות אנשי ציבור עברו את ה"הכשרה" של הקרן הכוללת הרצאות, שיחות אישיות, פגישות לא פורמליות עם פסיכולוגים ומדריכים, ומכוונות לבסס להם השקפה 'נכונה' שנלחמת בכל סממן יהודי במדינת ישראל. בוגרי הקרן מתחייבים להמשיך לעבוד בתחום שלהם לפחות שלוש שנים ממועד סיום הקורס. רמטכ"לים, שרים, חברי כנסת וגם שופטים בבית המשפט העליון הם בוגרים נאמנים של הקרן הזאת. למשל, עם בוגרי התוכנית נמנים שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף יאיר גולן (שהשווה בין חיילי צה"ל לנאצים), האלופים שי אביטל, נעם תיבון ועמוס ידלין; הפרקליט הצבאי הראשי האלוף שרון אפק השייך לחברה הלהט"בית; פרקליט המדינה משה לדור, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל אליעזר יערי, מנכ"ל משרד המשפטים משה שילה, מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, ראש חטיבת החקירות באגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל תנ"צ ערן קמין ועוד רבים. סכומי עתק שהקרן משלמת לחלק מחניכיה כמובן עושים את שלהם: הם משרתים נאמנה את האינטרסים שלה. כך למשל, הקרן שילמה כ2.5 מיליון שקל לאהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר. על מה? על תרומתו הגדולה לתהליך השלום?

אך הרוב המוחלט של בוגרי הקרן בעצמם אינם יודעים שהם למעשה כלי שרת בידיהם של עוכרי ישראל המבקשים להרוס את החברה מבפנים, אם אינם מסוגלים לעשות זאת מבחוץ. הם פועלים לטשטש את האופי היהודי של החברה, מתנכרים לכל קשר למסורת, יוצרים אווירה אנטי דתית, מחדירים תכנים נוצריים, מחברים כתבות עוינות על ציבור ימני-לאומי – כדי שמדינת ישראל תחדל מלהיות מדינה יהודית. ואז גם לא יהיה צורך להילחם בה. היא פשוט תהיה כמו כולם.

 ומה בקשר לציבור החרדי ודתי? לאלה שלא כל כך חשופים לכלי התקשורת המגויסים? נמציא תוכנית אקדמיזציה! נגרום להם להשתתף בתוכניות המנוהלות על ידי בוגרי הקרן החדשה, 'קרן הידידות' המיסיונרית (המצניעה את שמה המלא: "קרן הידידות בין יהודים לנוצרים") ועוד. הם כבר הדריכו את הדתיים לדרך הנכונה: הסבירו להם מה זה פלורליזם וטולרנטיות, ורוקנו גם אותם, הלכה למעשה, מתוכן הדתי החשוך ופונדמנטליסטי.

מי עוד נשאר מחוץ להשפעה של סוכני אירופה הליברלית והמתפרקת? הישיבות. הגרעין הקשה. אלה שלא הולכים ללמוד באקדמיה. אבל אל דאגה, גם בעבורם יש לקרנות פטרונות שנקראת באופן רשמי: "הכשרת הרבנים" ו"תוכנית הר"מים". זה מתבצע כך: מזמינים את הרב שמלמד בישיבה לסדרה של שיעורים בנושא דת ומדינה במכון כלשהו, ומוצאים לו מלגה בגובה של משכורת מינימום. כידוע, רוב הרבנים חיים במצוקה כלכלית, ועל תוספת של כמה אלפי שקלים בחודש קשה לוותר בקלות. ומה כבר נדרש ממך, שלוש שעות בשבוע? נו, לא נורא. יעשו לי שם שטיפת מוח? נראה אותם, אני בעצמי אעשה להם שטיפה כזאת! אומר לעצמו הרב הצעיר, ולא מבין שדווקא אנשים כאלה נופלים בפח הכי מהר, כי הם לא מפחדים להיחשף לחומרים מסוכנים מרוב ביטחון עצמי. גם אני אישית, בתור רב המלמד בישיבה, קיבלתי ממכון ון ליר – מעוז אג'נדה השמאלנית –הצעה להשתתף בסדרת שיעורים על פלורליזם, עם הבטחה למלגה שמנה. וכדי להקל עליי בהתלבטויות צורפה להזמנה רשימה של רבנים אחרים מישיבות שונות שכבר עברו אצלם את ההכשרה הזאת בשנים הקודמות.

התקשרתי לכמה מחבריי שהופיעו בה ושאלתי על כך. "אין בעיה", הם ענו לי, "אתה פשוט שומעה כמה הרצאות מכל מיני דוקטורים ופרופסורים ומקבל על זה משכורת. נחמד, לא?"

כמו בכל תחום, גם בין מעצבי דעת הקהל ישנם אנשים מוכשרים ביותר שמסוגלים להשתיל רעיונות מסוימים בנפשו של האדם בלי שהוא מרגיש בכך. הוא פשוט בטוח שעכשיו הוא חושב אחרת ממה שחשב קודם. כשם ש"קוסמים" מהסוג של דיוויד קופרפילד שמסוגל 'לעוף באוויר' או 'להעלים פסל החירות ממקומו' לעיני אלפי אנשים, גם באומנות 'השתלת המחשבות' ישנם קוסמים גדולים. מקצוענים כאלה משרתים בממשל של ארצות הברית. כך הם עבדו על בגין, שמסר שטח גדול לאויב תמורת פיסת נייר, על שרון שעקר והרס את כל גוש קטיף, ועל אולמרט שהסכים לחלק את עיר העתיקה בירושלים ולהפוך אותה לבירת פלסטין.

כל האנשים האלה היו שייכים לימין המובהק, מה גרם להם פתאום לשנות את עמדתם? כל אדם שאיננו מקצוען נתון להשתלת רעיונות. הבעיה של סוכנים זרים ושולחיהם היא שראש הממשלה שלנו הוא בעצמו איש מקצוע, אשף תקשורת, ועליו קשה לעבוד. הוא לא מוכן לוותר על ארץ ישראל. לכן, בוגרי קרנות למיניהם החליטו פשוט לחסל אותו פוליטית, משפטית וחברתית (אגב, בקרב משתילי רעיונות, הטריק המפורסם ביותר הוא 'חברה של אשת האובייקט'. כאשר 'אובייקט' (למשל רמטכ"ל) הוא מחוץ לטווח ההשגה ואילו, אשתו עשויה להיות נגישה מספיק ל'חברה' המקצועית, והיא כבר תתכנת אותה כפי רצונה).

אך כאמור, רוב האנשים שרודפים את ראש הממשלה - פרקליטי המדינה, אנשי משטרה, עיתונאים, שופטים ואנשי ציבור - אינם מודעים לכך שהם נפעלים מתוך כוונה של גורמים חיצוניים ועוינים. אולי כל המחשבות הללו הן בגדר תיאוריות קונספירציה ובאמת הכול תמים וישר? כדי לענות לשאלה זאת צריך לשאול את עצמנו: איך קרה שלפני כמה שנים רוב הישראלים היו נגעלים מרעיונות הלהט"בים ואילו היום הם מזדהים איתם? איך רובם חשבו בעבר ששירות משותף הוא הזוי והיום זה קונצנזוס? איך קרה שהרוב היה בטוח ש"אין כלום כי לא היה כלום" והיום חושב אחרת? מה קרה להם? מה גרם לשנות את דעותיהם?

ברור שבישראל פועלת מערכת זרה ועוינת המבקשת לעשות מהפכה משפטית ולנטרל את ראש הממשלה המתעקש לא לוותר על חלקים מארץ ישראל. אך לפוליטיקה האלוקית, כידוע, חוקים משלה, ועיקר השאלה הוא לא 'מה יהיה' אלא 'מה עשית כדי שיהיה'. מה שצריך לעשות כעת זה לתמוך בראש ממשלתנו היקר, גיבור ישראל.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם