כריש עסקי Featured

 12 abu

אשר בן אבו

רציתי לספר לכם שאני מתחיל התמחות בתחום חדש, כלכלה ומנהל עסקים. לא כזו מטעם הגופים האקדמיים הידועים לשמצה, שם כבר ביקרתי והמקסימום שלי היה תואר בחינוך שהתבסס על העבודה הסמינריונית שלי "מדוע אקדח טייזר אינו כלי חינוכי ממדרגה ראשונה". בכל אופן את ההשכלה העסקית הנוכחית שלי אני מקבל בבית בחינם, המרצים הם אנוכי והאישה. אם תחשבו על זה, כולכם איתנו יחד בקורס (אני מתכוון לנשואים כמובן. הרווקים ילכו להם לחפש צרות משלהם).

זה היה באחד הבקרים האחרונים, אני נשארתי בבית כדי לעבוד ועורי הקטנה נשארה חולה בבית כדי להוציא אותי מדעתי. אשתי הייתה במיטה. עד כאן הכול טוב למעט העובדה שכמעט טיפסתי על הגג על מנת לקפוץ ממנו ורק פחד הגבהים עצר אותי בחוכמתו. לא הרבה יודעים אבל הבעיה הגדולה של עצמאים היא לא הלנת שכר או כל מיני זוטות כאלו, אלא הלנת הילדים בבית בזמן שאתה מנסה לעבוד, שלא לדבר על האישה הלנה. לך תגיד ליקירה שלך שכל הלילה התעוררה הלוך והתעורר על מנת לטפל בילדה החולה, שאתה לא פנוי להתעסק בענייני הבית כי "אתה חייב לחשוב על פאנץ' מוצלח למערכון עם הפרה האדומה". תכף תיהפך לעגלה ערופה.

אז הבנאדם מבין שאת כל הביצים בסלסלה הוא לא יכול לשמור, אבל הוא כן יוכל להציל את חלקן באמצעות סחר חליפין, אם רק יהיה מפולפל דיו. "מאמי, אני חושב שאקח את עורי בעצמי לרופא, תישארי לנוח", אני אומר. זה מהלך ממולח ומבריק, אני טופח לעצמי על השכם. האישה כרגע בחצי תרדמת ואיננה על המשמר. אם הייתה מעט יותר ערנית הייתה מבינה את השח-מט הזה מקילומטר. "תודה כפרה", היא ממלמלת מתוך הפוך. עכשיו מגיע החלק היותר שברירי של המו"מ, פה צריך להיות עדינים ומהירים. "בשמחה", אני אומר, "ואז כשאני אחזור אני אעבוד ככה, עד הערב, ללא שום הפרעה, טוב חיים?" צריח שחור מדלג לA8, ו-שח! מי יכול לי?! אני אח לסוחרים ההודים ובן דוד לתגרנים הפרסים.

אבוי, חושיה של הלביאה מתעוררים לפתע. היא נלחמת על נפשה. "עזוב! אני כבר מרגישה ממש ערנית! אני אקח את עורי עכשיו, ואז אני אחזור ואשלים שעות שינה שחסרות לי מהלילה, טוב מחמל?" רץ לבן אוכל צריח שחור ודופק שיהוק קולני. מאיפה לה הידע?! אני מגלה את התשובה, המחשב שלה פתוח בדף מפוקפק "כך תהיה כריש עסקי ב-60 שעות". עכשיו הכול מובן. אני מתעשת מיד ומבין שאני מוכרח לתת הצעה נגדית, הצעה שאי אפשר לסרב לה. "אין בעיה, באמת מגיע לך לישון. בערב אני הולך לראות משחק אצל חבר, ולא הייתי רוצה שתישארי לבד בבית כשאת עייפה, זה מאוד מקשה על שטיפת כלים". איזו טעות. מהלך פזיז של פרש שחור, המלכה משמידה אותו במקום, "מה נראה לך?!" שח-מט. החייל הולך לשטוף כלים.

עתה הזמן לחשבון נפש. כיצד הפסדתי את עסקת חיי בגלל פזיזות וחוסר שימת לב חיונית. אולי בכל זאת נדרש כישרון, או איזו תכונה סגולית העוברת מאב לבן ומאם לבתה ההופכת אותך לסוחר עז ועשוי ללא חת. אבל יש כאן נחמה פורתא, אולי מעט הכישרון אצלנו בבית דילג דור. הנה עובדה, יסמין ממש הרגע אמרה לי שהיא מוכנה ללכת לישון בלי שום בעיות, מה שכמובן שימח אותי מאוד וגרם לי תחושת סיפוק על החינוך הנוקשה שאני מנחיל בבית, אבל אז היא הוסיפה ואמרה "ואז מחר אבא ייתן לי עשר עוגיות".

-          "שלוש"

-          "שמונה"

-          "חמש"

-          "אני אצרח"

-          "טוב, טוב, עשר"

-          "חמש עשרה"

-          "בסדר"

-          "לילה טוב אבוש"

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם