להבין את השליח Featured

 5 shlihut

נתנאל ושרה אנסאני

מהרגע הראשון שהגענו לישראל הרגשנו טוב, שזה המקום הנכון לנו. אני באתי לפני 11 שנים מארגנטינה, ואשתי באה לפני חמש שנים מדנמרק. ועדיין, למרות תחושת הבית, הגירה למדינה אחרת טומנת בחובה לא מעט קשיים. הסתגלות לשפה, לתרבות, למזג האוויר, לבירוקרטיה. נטיעת שורשים במקום אחר היא תהליך מרגש אבל גם מייגע.

היתרון שלנו היה שתמיד ראינו בישראל בית, ולכן למרות הקשיים הגישה שלנו הייתה חיובית. חשנו שייכות, חשנו שזה המקום שאנחנו כיהודים צריכים לגור בו, שלמרות הטילים, הסכינים והאבנים זה המקום הבטוח ביותר בעולם.

כיאה לתחושה הזאת, וכדי להפוך את המקום לבטוח יותר, התגייסנו אשתי ואני לצבא כחיילים בודדים, וכך גם הכרנו, ומשכנים בבניין בקיבוץ סעד הפכנו לבני זוג. הצבא משמש גשר של ממש לתרבות הישראלית ולתחושת השייכות, ובמקרה שלנו הוא כאמור גם הוביל להיכרות שלנו ולהקמת התא המשפחתי שלנו.

אז איך זה שאחרי הדרך הארוכה שעשינו כדי שנוכל להרגיש בבית, שנוכל להרגיש נוח, ואפילו הבן שלנו בן השנה כבר ישראלי לגמרי, איך זה שאנחנו מוכנים לעשות את הצעד הזה, לעזוב זמנית את הארץ ולנסות להיטמע שוב במדינה אחרת, שוב לעבור את קשיי ההסתגלות, שוב לצלוח אתגרים ומכשולים, שוב להיתקל בבירוקרטיות מקומיות, והפעם אפילו לא בבית שלנו? למה לנו לעשות את זה?

ובכן, כששמענו על מיזם השליחים של שטראוס-עמיאל ממוסדות 'אור תורה סטון' ונפגשנו עם כמה שליחים שחזרו ארצה היה לנו ברור שאחרי כל הטוב שקיבלנו מישראל, אחרי תחושת הביטחון והשייכות שקיבלנו כאן הגיע הזמן להחזיר למדינה, והיות שכיוצאי התפוצות אנחנו יודעים עם אילו אתגרים מתמודדים היהודים המתגוררים שם, באנו לכלל מסקנה שהגיע הזמן לייצג את המדינה בחו"ל.

אנחנו נוסעים לשליחות כדי לספר מה קורה כאן באמת ולתת מידע שאי אפשר למצוא בחדשות ובערוצי הטלוויזיה המקומיים. לדבר עם החבר'ה היהודים ולהסביר להם מה באמת קורה בישראל, לסייע להם להתקרב למסורת היהודית מתוך רצון ואהבה ולהתחבר לשורשי היהדות מהמקום הנכון. אנחנו נהיה שם כדי לתת לאנשים כמונו, שדומים למי שהיינו, הזדמנות להכיר טוב יותר את המורשת היהודית ואת מדינת ישראל, לשמש גשר יציב בינינו לבין יהדות התפוצות.

אז כן, לא קל לעזוב בית. כבר עשינו זאת בעבר, והחוויה אינה פשוטה. אבל אנחנו עושים את זה בשביל לחזק את האחים שלנו בגולה ואת הבית החדש שלנו בישראל.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם