כך תתעשרו במהירות ובקלות Featured

 m6 money

ברק הס

נוסחת הקסמים שלנו

מי שקצת מכיר אותנו יודע שהכותרת הזו לא תביא אתכם באמת לנוסחת הקסם שתגרום לכם להיות עשירים. אילו ידעתי מה הנוסחה לא הייתי מחכה עד עכשיו... ובכל זאת המפגש שלנו עם אלפי משפחות גורם לנו לחשוב לא מעט על התנהלות כלכלית, עושר ואושר ודברים נוספים, ואני רוצה לשתף אתכם בתובנה המרכזית הקשורה לשאלה הזו: איך נהיים עשירים?

הוצאות והכנסות

כאשר מגיעה אלינו משפחה שיש לה שלושה ילדים וההכנסות שלה כ-10,000 ₪ בחודש, ההוצאות שלה יהיו בדרך כלל דומות להכנסות. במשפחות החוסכות יותר יהיו ההוצאות 8,000 או 9,000 ₪. במשפחות הפזרניות יותר הן יהיו כ-12,000 ₪.

לעומת זאת משפחה שיש לה שלושה ילדים וההכנסות שלה הן 15,000 ₪ בחודש, כמה היא מוציאה? התשובה, באופן לא כל כך מפתיע, היא שההוצאות שלה יהיו דומות להכנסות. החסכניות יוציאו 13–14 אלף ₪, והפזרניות – 16–17 אלף ₪. גם אם המשפחה מכניסה 20 אלף ₪ בחודש התופעה נמשכת.

אם כן, די ברור שמשפחה שמכניסה 20,000 ₪ ויש לה שלושה ילדים יכולה לחיות מ-12,000 ₪ בחודש, הרי יש המון משפחות כאלה. ובכל זאת ראינו עד היום משפחות מעטות שמכניסות 20 ומוציאות 12.

המסקנה הפשוטה היא שבדרך כלל רובנו מתאימים את רמת החיים שלנו לרמת ההכנסות שלנו. כשההכנסות עולות ההוצאות עולות איתן.

ולכן הדרך המהירה להתעשר היא לשמור על אותה רמת הוצאות גם כשההכנסות גדלות.

להישאר עם ההרגל הרגיל

רוב המשפחות אינן חושבות שיש להן אפשרות לקצץ סכומים גדולים בהוצאות הנוכחיות שלהן. הסיבה היא שהתרגלנו לחיות בצורה מסוימת, ואנחנו מתקשים לראות איך מוותרים על דברים שהתרגלנו אליהם.

לעומת זאת רוב המשפחות לא חושבות שהן צריכות עוד 8,000 ₪ כדי לחיות בנחת. בדרך כלל מדובר על 2,000–3,000 ₪ ש"אם היו לנו אותם היינו לגמרי מסודרים". אבל כפי שכתבנו קודם, במציאות גם כשיש עלייה בשכר של 8,000 ₪ ההוצאות כנראה יעלו באורח פלא.

לכן כאשר ההכנסות שלכם עולות, הגדילו מייד את החיסכון החודשי בהוראת קבע או השתמשו בטריקים אחרים שיאפשרו לכם לשמור על רמת הוצאות נמוכה ועל חיסכון גדול. כי מה שהיה טוב עד היום יכול להיות טוב לעוד כמה שנים.

בהצלחה!

הכותב הוא מנכ"ל ברק ייעוץ והשקעות - חברה שעוסקת בייעוץ פיננסי למשפחות. barakhass.co.il.

לתגובות ולשאלות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם