ועתה הייתי לשני מחנות

 3 katonty

אדם פז

האירוויזיון, למי שעקב, עמד השנה בסימן מדינת תל-אביב. ההפקה הענקית שמסביב לאירוע הציגה את ישראל כמדינה שרק מתחננת לאומות העולם שיקבלו אותה כשווה בין שווים. את האירוע קידמו בעיקר אנשים עם נטיות הפוכות ודוגמניות תל-אביביות כפרזנטורים, המנחים באירועים לכל המשפחה הם מלכות דראג, דוכני האוכל הלא כשר שהורמו בכל שדרה בתל אביב הציעו ממבחר האוכל הישראלי, ואפילו הסרטון המאוד עצוב בעיניי שקידם את האירוע, התחיל בכך שישראל היא מדינה כובשת שרק מחכה כבר לפייס את עזה, ואנחנו מאוד אלימים ותאבי בצע כסף, ואנחנו הורסים את ים המלח – אבל יש לנו עיר תיירות מקסימה בשם ירושלים, שקדושה לכל הדתות, ואנחנו מצחיקולים, והמצאנו את הדיסק און קי והבמבה והעגבניות שרי. אז תאהבו אותנו כי אנחנו בדיוק כמוכם.

ואז, בתוך כל הבליל הזה הגיע פתאום ז'אק הודק. זה קרה כשהמשלחות הגיעו לישראל, והודק, זמר אופרה קרואטי שהעפיל לגמר, הגיח ביניהם והציע לעשות מחווה קטנה לישראלים – הוא נעמד בספונטניות מול הישראלים ושר את "קטונתי" של יונתן רזאל. כן כן, מה ששמעתם. לא בדיוק השיר שישראל התל אביבית הייתה בוחרת שייצג אותה.

"למדתי להכיר את השיר הזה בעבר והכנתי אותו במיוחד בשביל ישראל", סיפר הודק. "השיר עוסק בכך שאנחנו קטנים וענווים ליד אלוקים. אני מאחל לכולנו להיות ענווים מול האלוקים".
לא ייאמן. אחרי כל מה שמכרנו החוצה, שכחנו לספר גם שיש לנו אלוקים בישראל. פדיחה. אה, וזה מזכיר לנו שבעצם לא התחלנו בהצהרת בלפור אלא כמה אלפי שנים מוקדם יותר אצל אברהם אבינו... וגם שיש לנו מסורת, ותנ"ך, וחזון לעמים. בהחלט טיפה מטלטל את הספינה הגדולה שבנינו לנו בעיר הבירה תל-אביב.

מצד שני, אלוקים זה של הפריפריה, של נתיבות ועפולה ואיו"ש. אז הרמנו דוכן אוכל מהפריפריה במקומו. עכשיו תנו לתל-אביבים לעשות את מה שהם עושים באמת הכי טוב – שואו.

אה, ותהיה גם מוזיקה מתישהו.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
המלך בשדה

  מאמר מאת הרב חברון...

הילדים הקבועים

  הרה דוד סתיו על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם