על ראש שמחתנו

 12 talya

טליה שושן

עזבו אתכם ממחאות שביסים, בסוף כיסוי ראש הוא מצווה לא פשוטה שבשנים האחרונות הולכת ומשתדרגת.

במבט ראשון אפשר לראות פה כיסוי ראש, ובמבט שני – גילוי פנים: אנחנו בוחרות איך להסתכל על המציאות. בואו נאמר, סבתא שלי לא חלמה שנחבוש כאלה תרבושים יפהפיים.

המטפחת בארץ ובעולם כולו הפכה להרבה יותר מחתיכת בד סמלית, ולכבוד המצטרפות החדשות למצווה המהממת הזאת (או הוותיקות שרוצות להשתדרג) קבלו טיפים פרקטיים לסידור המטפחת בסטייל.

קודם כול לחלק הטכני. כדי שהמטפחת תעמוד בצורה יציבה על הראש יש כמה כללים פשוטים שיכולים לעזור:

  • סדרי את השיער בקוקס גבוה מאוד (ממש קרוב למצח). אם את מוציאה מעט שיער, הקפידי שהוא ייראה מטופח מאוד. על שיער מקורזל או מתולתל אפשר למרוח קרם כי שיבריק (כחובבת תלתלים, לאחרונה אני רואה גם מתולתלות שמחליקות רק את הפוני. מהמם! נסי).
  • פוני יכול להוסיף המון ! אם הוא קצר ושובב או מסודר בהגבהה קלה, אם שערך חלק או מוחלק, הפרידי את הפוני משאר השיער לפני סידור הקוקס והגביהי אותו לאחור בסיכת סבתא עבה. זה, אגב, יכול לעזור מאוד גם בהחזקת המטפחת שלא תיפול. אפשר להוציא גם מעט פאות בצדדים ליצירת מסגרת לפנים.
  • בובו – נשאלתי השבוע מה מקור השם בובו, ובכן, אני לא יודעת מי המציאה אותו, אבל היא צריכה לקבל פרס נובל! בכל מקרה ייתכן כי מקור השם בשבט אפריקני שבו חובשים הגברים והנשים כיסויי ראש גדולים הנקראים בובו, והשם לאבזר המסוים הפך לשם כללי לכיסוי ראש שרבים מתושבימערב אפריקהנוהגים לחבוש.

בכל מקרה, אפשר לחבוש בובו שלם או בובי, התפתחות של סרט קטיפה מונע החלקה שהוא רק סרט בעל נפח. הנפח יכול להיות בכל מיני גבהים, אך אני מציעה גם לחובשות הכיסוי המלא וגם לחובשות הכיסוי חלקי לבחור דווקא בנפח בינוני. יש סגירות רבות, וכל אחת יכולה להתחבר לסוג שהכי נוח לה, כמו סגירת מגנט (פטנט של אביה ששון), סקוץ' (המסורתי) או ליפוף של המשך הבד על הראש (כמו של הודול'ה).

התאמת צבעים – בכל מה שנוגע לצבעים כדאי להתייחס בכובד ראש למטפחות (ולבגדים) שקרובים לפנים. לכל אחת מתאימים צבעים אחרים לפי צבע עורה ושערה: אם את בהירת עור, כדאי להימנע מצבעים שיחווירו אותך או ידגישו את אדמומיות פנייך, ואם את כהת עור, הימנעי מצבעים שיחשיכו אותך וידגישו פיגמנטציה לא מחמיאה.

בהתאמת בגד למטפחת יש כמה אפשרויות:

  • שילוב בגד צבעוני (או עם מרקם) ומטפחת חלקה: אם את מרגישה חוסר ביטחון, כדאי להתאים צבע ש"דגמת" מהשמלה. לנשים בעלות יותר ביטחון: נסו להיות יצירתיות ולבחור צבע נוסף שלא מתוך אותה הפלטה (נדרש טיפה ניסוי וטעייה).
  • מרקמים בין מטפחת לבגד – הילכו שניהם יחדיו? כן, אבל מאוד בזהירות. נדרש המון אומץ מצד אחד אבל גם טיפה כישרון, ואני ממליצה להעתיק הצלחות שראית אם אין לך ביטחון.
  • היצמדי לכלל: לא יותר משלושה צבעים בהופעה אחת והתאמה טובה לצבע פנייך.

קשירת מטפחות – זה הכלל המרכזי שאני אוהבת לתת: קשה באימונים – קל בקרב. פשוט לנסות כשאת לבד, בנחת, ולא לנסות בבוקר קשוח קשירה חדשה. נסי בנחת, והסתובבי עם זה מעט עד שתתרגלי.

כמו כן לא כל קשירה מתאימה לכל מבנה פנים: נסי באומץ קשירות וכיוונים עד שתצליחי.

שיהיה בהצלחה עם גילוי הפנים,

טליה שושן

סטייליסטית, מעבירה סדנאות לנערות ולנשים ומלוות סטיילינג אישי, כותבת מדור קבוע ב'מקום בעולם', מגזין הנוער של עולם קטן. מוזמנות לעקוב בפייסבוק ובאינסטגרם

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם