זכיתי לבחור בשבת

 4 robotim

כפיר לוי, חבר נבחרת הרובוטיקה, אמי"ת בנים מודיעין

השבת היא מתנה שקיבלתי מלידה. מעולם לא הייתי צריך לבחור בה בפועל כי היא פשוט תמיד הייתה שם – היא ליוותה אותי כמו מתנה שמקבלים שבוע אחר שבוע בלי שצריכים כמעט להרהר בה. השבוע זכיתי לבחור בשבת מחדש – יחד עם חברים שלי. עד כמה שהדבר היה מובן מאליו, זכיתי לבחור בשבת. 

בשבוע שעבר התקיים שלב הגמר בתחרות הרובוטיקה הארצית FRC. מתוך שבעים קבוצות בארץ שהתמודדו בשלבים הקודמים הגיעו הטובות ביותר לגמר הארצי, והמתח בשיאו. 

הכול התחיל כמה חודשים קודם לכן, כשהצטרפנו לתחרות. היה עלינו לבנות רובוט שיוכל להרים במינימום זמן כמה שיותר כדורים מהרצפה ולהביא אותם אל מטרות בגבהים שונים, ובהמשך להתמודד מול קבוצות אחרות, והכול בשליטה מרחוק. השקענו בכך שעות על שעות של תכנון ובנייה, לימוד, התנסות ופתרון בעיות.

קבוצתנו, TRIGON #5990 מאמי"ת בנים מודיעין, נבחרה להשתתף ב"ברית" מספר 4 יחד עם קבוצות מהוד השרון ומאבן יהודה. הברית שלנו ניצחה במשחק הראשון והפסידה במשחק השני, אך לבסוף הצלחנו לנצח גם במשחק השלישי ולהעפיל לשלב חצי הגמר – ואחר כך להעפיל גם לגמר.

את משחקי הגמר התחלנו בהפסד לברית היריבה, במשחק השני ניצחנו, ובמשחק המכריע ששובר את השוויון הגענו לשתיים וחצי הדקות שיכולות לשנות הכול. במהלך כל המשחק האולם כולו היה בלחץ, עד שהרובוט שלנו עשה זאת והברית המנצחת היא... שלנו! אנחנו מוכתרים כזוכי התחרות הארצית ומעפילים לתחרות הבינלאומית בדטרויט! הניצחון הגיע אחרי עבודה קשה מאוד, ואנחנו בעננים.

אבל לוח השנה מחזיר אותנו למציאות.

התחרות העולמית מתקיימת בדטרויט שבארצות הברית ב-24 עד 27 באפריל. לצערנו, התחרות נופלת על שביעי של פסח וגם על שבת, כך שאנחנו, תלמידים שומרי שבת, חייבים לוותר על התחרות. זה או השבת או המשחקים.

החלום נשבר. מצד אחד החלום לטוס לאליפות, שבוער בכל חברי הקבוצה מיום הצטרפותם לפרויקט הרובוטיקה. מצד שני – השבת והחג קדושים יותר.

ההחלטה הייתה ברורה, אבל טעונת רגשות. רצינו ואנחנו עדיין רוצים להגיע לתחרות העולמית. אף אחד מאיתנו לא דמיין שעבודה כל כך קשה תרד ככה לטמיון. אך אנחנו מאמינים שבשנים הבאות נצליח. דבר לא ימנע מאיתנו להתקדם אפילו יותר, ולהעפיל שוב לתחרות העולמית בעתיד. 

כדי שמתחרים צעירים ומאמינים כמונו, בכל תחומי המדע והספורט, יוכלו לממש את שאיפותיהם וחלומותיהם בלי לוותר על אמונתם, אנו קוראים לראשי המדינה, לשרי הממשלה ולחברי הכנסת - עזרו לנו לפעול כך שבשנים הבאות לא יקרה שוב מצב שבו קבוצה שזוכה בכרטיס לאליפות עולמית לא יכולה להשתתף בה ולייצג את מדינת ישראל מסיבות דתיות.

בינתיים, בחרנו בשבת וזכינו בזכות הגדולה ביותר.

צילום: כפיר לוי

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם