תנו קצת אשראי לגיבורה הזו

 7 hersh

אבינועם הרש

באחד מהסרטונים המוכרים ברשת, "ניסוי הילד הקפוא", אנחנו רואים איך נער בן 15 קופא מקור ברחוב במנהטן בטמפרטורה שנושקת לאפס מעלות וכל האנשים המשכילים המצליחים הנאורים והליברלים של מנהטן פשוט חולפים על פניו כאילו הוא אוויר ולא מסתכלים בכלל לכיוון שלו.

כשאני רוצה לתת לתלמידים או לנוער דוגמה על סדום, בדרך כלל זה הסרטון המועדף עליי. הרוע והאדישות האנושית במצב הצבירה המזוקק ביותר שלהם: רואים מול העיניים שלהם נער קופא ומתעלמים.

ואז הגיע הסיפור המטורף הבא, היישר מגל הכפור שפקד את שיקגו.

"קנדיס פיין (בתמונה), תושבת שיקגו בת 34, חזרה לביתה בשבוע שעבר כשגל הקור בארה"ב החל. בדרך היא עברה על פני הומלסים החיים באוהלים בשיקגו: הטמפרטורות החלו לצנוח, ידעתי שהם הולכים לישון על קרח והייתי חייבת לעשות משהו, אמרה.

"קנדיס יצרה קשר עם בתי מלון בעיר והזמינה מכרטיס האשראי שלה כ-30 חדרים. לאחר מכן פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה שהיא צריכה עזרה של כלי רכב לשנע את האנשים מהאוהלים הקפואים אל בית המלון. תוך דקות אנשים התנדבו, ובמהלך היום צי רכבים הגיע והעביר עשרות מחוסרי בית אל המלון.

"אנשים שנתקלו בפוסט התגייסו ושכרו עוד חדרים במלונות בעיר, ובכך היוזמה שהתחילה אצל קנדיס, הצילה יותר ממאה אנשים, חלקם ילדים ונשים בהיריון. אני בן אדם רגיל, זה נשמע כאילו מישהו עשיר עשה את זה אבל אני רק ילדה שחורה מדרום העיר, היא אמרה. אנחנו יכולים לעשות את זה ביחד" (הפוסט מתוך הדף של 'רשת').

*

ואני שואל את עצמי תכלס: כמה אנשים שאני מכיר באמת היו מוכנים לעשות את המעשה האצילי הזה? ומה איתי? הייתי מוכן לגהץ את האשראי כדי להציל ממוות מאה אנשים?

אבל יודעים מה השאלה הגדולה ביותר?

איך הגענו למצב שבו מישהי עושה פעילות שבעולם מקביל נראית כל כך הגיונית שפויה אנושית ומתבקשת מאליה, והיא נחשבת גיבורה מכיוון שהמעשה שלה כל כך יוצא דופן.

שאדם ישלם מכספו כדי להציל כל כך הרבה אנשים?

בעולם שלנו?

תגידי גברת קנדיס, הכול טוב?

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם