סוף לרווקות בבני עקיבא

4 shiduchim

 

רמי סולימני, ראש תכנית "בית ספר בתנועה" בבני עקיבא

לפני זמן מה נפגשתי עם חבר ותיק, הוא עדיין רווק. לאחרונה אני היחיד מקבוצת החברים הנמצא עמו בקשר רציף. דיברנו על הנושא, ועל השאלה מדוע הוא מתרחק מהקבוצה. כולם אוהבים אותו, מתגעגעים אליו ועדיין רוצים לראות אותו פעיל בקבוצה. התשובות היו צפויות - הוא סיפר על הקושי להגיע למפגשים חברתיים כשכולם נשואים. השיח היה גלוי, כואב, אך לא מפתיע במיוחד.

דרך אגב שאלתי אותו אם הוא שומר על קשר עם רב מסוים שהיה לו אתו קשר הדוק בעבר. הופתעתי לשמוע כי הקשר נותק. חברי סיפר כי לפני כמה שנים הרב הציע לו מישהי. לאחר מחשבה הוא החליט כי ההצעה לא מתאימה, הודה לרב על המחשבה אך סירב בנימוס. הקשר הקרוב נשמר ולאחר זמן מה שוב הציע הרב לבחור את אותה הבחורה. הודה הבחור מעומק לבו לרב אך אמר בכנות כי הבחורה אינה לטעמו. לקראת אחד החגים חברי התקשר לרב לאחל חג שמח. בסיום השיחה אמר כי ישמח אם הרב יחשוב עליו בנושא. הרב ענה: הצעתי לך את הבחורה שעליה דיברנו בעבר, כשתרצה להיפגש אִתה - תעדכן. החבר אמר תודה וגמל בלבו כי עקב תחושת השיפוטיות בשיחות עם הרב אין לו עניין יותר בקשר הזה.

בוועידת בני עקיבא שהתקיימה בפסח האחרון, זכינו להעביר החלטה משמעותית – בני עקיבא תקים תכנית להיכרויות בין בוגרי התנועה כשהיתרון המרכזי ברור - המעגל הרחב של רווקים ורווקות שהם בוגרי התנועה הוא עצום. אנו רוצים לשדך ולחבר - ולא להטיף או לחנך. הדרך הזאת ארוכה יותר משיחת טלפון קצרה ודורשת גם יותר מאמץ – אך היא שומרת על כבודם של הרווקים והרווקות

"בררן", "מפחד ממחויבות", "יופי זה לא הכול". אלו רק חלק מהתגובות שאותן רווקים ורווקות שומעים באופן ישיר או עקיף, מהחברה, מהמשפחה ומהציבור בכלל. , אני מאמין כי גם לסיפור הנ"ל אלו יהיו חלק מהתגובות. אינני חולק עליהן (לא תמיד לפחות), ומאידך גיסא גם אינני מנסה להצדיק את הרווקים והרווקות ואופן התנהלותם במקרה זה או אחר.

אם נגיע לשיח עם רווק/ה ממקום של מטפלים או מומחים ב"בעיה" הזאת הנקראת רווקות, או כשנקודת ההתייחסות שלנו תעסוק בשאלה "מה החלק שלך בעניין ובאיזו דרך עליך לפעול כדי להגיע ל'פסגה' שאנחנו הנשואים הצלחנו לכבוש" – איבדנו את הלגיטימיות לעזור. אם אדם מעוניין לבקש עזרה, מגורם מקצועי או חברי - זהו עניינו הפרטי. אם אנו מעוניינים להיות בכובע העוזר המחבר, עלינו להתעסק רק במי עוד אפשר להכיר לו. מה הוא מחפש בבת הזוג, ולא מה אני חושב שמתאים לו. ברגע שנגיע ממקום כזה, הרווקים והרווקות העומדים מולנו יחושו ברצון הטוב האמתי ומתוך כך גם ישמחו לשמוע הצעות מאתנו. ואפשר גם להתפלל.

בוועידת בני עקיבא שהתקיימה בפסח האחרון, זכינו להעביר החלטה משמעותית – בני עקיבא תקים תכנית להיכרויות בין בוגרי התנועה והבוגרות והציבור הדתי בכלל, כשהיתרון המרכזי ברור - המעגל הרחב של רווקים ורווקות שהם בוגרי התנועה הוא עצום. יצאנו לדרך כשהנקודות האלה הן נר לרגלינו. אנו רוצים לשדך ולחבר - ולא להטיף או לחנך - כשדלת המיזם פתוחה לפני המאמינים בדרך הזאת. היא ארוכה יותר משיחת טלפון קצרה ודורשת גם יותר מאמץ – אך היא שומרת על כבודם של הרווקים והרווקות - ובעינינו גם מסוגלת להוביל לשינוי משמעותי יותר.

נכון שנסים מתרחשים, אך בדרך הטבע כדי לשדך בהצלחה יש משמעות מרכזית לקשר אישי בין המשדך למשודך ולהיכרות מעמיקה יותר של עולמו של הרווק. במסגרת המיזם – זוגות שיתנדבו ישדכו יחד ויקדישו ערב בשבוע לנושא. במהלכו הם ייפגשו בביתם עם רווקים ורווקות לשיחה חברית פתוחה (בקשר לכיבוד - נראה לי שזה מובן מאליו...) כדי להכיר קצת יותר לעומק. הזוגות גם יעברו הכשרה מקצועית מטעם התנועה.

מפסיקים לחנך ולהטיף. מתחברים בענווה, מחבקים ומתאמצים לבנות עוד לבנה בבניין עם ישראל. פשוט משדכים אחרת.

זוגות בני יותר מ-25 המעוניינים להשתתף במיזם מוזמנים לשלוח פרטים במייל This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם