Print this page

נסיכים ללילה אחד

13 abu

אשר בן אבו

"אתם נמצאים כעת בקומה 5. בקומה 4 מצויה מסעדת המלון, בקומה 3 ספא המלון ובקומה 2 קומת שתיים המלון. החדר שלכם בקומה 7, בקומה 6 יש בר יינות, בקומה 8 יש יינות בר ובקומה 7 וחצי יש רמי לוי שפתוח 24 שעות ביממה. רמי לוי עצמו מוכר בעמדת החמוצים. תחתום לי בבקשה פה ופה על מצב בריאותי תקין שמאפשר לך שימוש במתקני המלון". אני אוהב את המילה מתקני מלון. "מהם מתקני המלון?" שאלתי. "המעלית", ענתה גברת קבלה מהירה. "המעלית נמצאת בקומת החנייה שנמצאת בקומה 3" – "קומת ספא המלון!" התפרצתי בידענות.

"בבקשה לא להפריע בשעת ההסבר על מתקני המלון כדי שלא אצטרך להקריא אותו מההתחלה", אמרה גברת אוטומט. "מקומת החנייה אתה עולה במעלית לקומה 4, משם יש מעלית שהיא אך ורק לירידה, שבה אתה יורד לקומה 2 ומשם המעלית תיקח אותך דרך הבריכה המחוממת היישר אל החדר שלך. אין צורך להביא מגבות, חלוקים יחולקו בקומה 9".

זו הייתה קבלת הפנים שלו בהגיענו למלון 'הבריאותי-נבטוטי אפרסמון הבקעה' שבשפלת הרי תמנע. לא בכל יום אנחנו מגייסים את מיטב חסכונותינו ויוצאים לנופש יוקרתי, אבל זה לא היה סתם יום. התאריך היה יום הולדת 30 לאשתי היקרה, שמגיע לה הטוב ביותר בלי פשרות! ציטוט שלה. אם נדייק זה היה יום הולדת 30 וחמישה וחצי חודשים, אבל הפקת אירוע שכזה דורשת הכנה וגם תזכורות מהאישה מדי פעם.

אנחנו שנינו אנשים פשוטים, ואת רוב הנופשים שלנו בילינו אצל אחת הסבתות כדי לקיים גם מצוות כיבוד אב ואם וגם לחסוך חיסכון של ממש בהוצאות הבית הנאמן בישראל שלנו, כך שלא היינו מורגלים בגינוני המלון הקפדניים. התברר לנו שאסור להביא ילדים מתחת לגיל 18, כדי לשמור על רווחת האורחים. לא בזבזנו רגע ושלחנו את יסמין באוטובוס ישיר לגבעת-שמואל, לא לפני שווידאנו שיש לנהג כיסא תינוק ובובה של קוף מקוק, יסמין לא מסתדרת עם כל חיה.

כעבור שעתיים, כשהתקשרתי לנהג האוטובוס כדי לוודא שהכול בסדר, עצר אותי בנימוס שוער המלון ואמר לי שאין לשוחח בסלולרי במרחבי המתחם, כדי לשמור על רווחת האורחים. לא בזבזנו אף רגע והתחבאנו בשירותים כדי להמשיך לשוחח בלי הפרעה. קפצנו בבהלה כששוערת השירותים אמרה לנו שהשירותים האלו ספציפית נועדו לשימוש רק בימים ב, ד, ו, והיום עלינו להשתמש בשירותים שבקומה מינוס 4, לרווחת האורחים כמובן.

ירדתי (ברגל, מה, השתגעתי?) לקומת הספא כאשר אני עטוף בחלוק צחור ורגליי מדשדשות בנעלי הבית מהסוג שסוחבים מהמלון, לא עלינו. באתי לקפוץ ראש לג'קוזי אבל אז עצר אותי שוער הג'קוזים ואמר לי "סליחה, אדון, הג'קוזי זה רק בהזמנת טיפול מראש, הטיפול יקר ואתה לא נראה לי הטיפוס", הוא הוסיף מיזמתו. "אוקיי", אמרתי, "והחמאם הטורקי?" "את זה תצטרך לשאול את השוער הטורקי, אבל ממה שאני יודע זה אותו דבר", הוא ענה. "והשירותים?" ניסיתי ניסיון אחרון כאברהם בסדום בשעתו.

"השירותים בחינם, כמובן!" הגיחה משום מקום שוערת הנוחיות מיודעתנו. יופי! "אבל רק מהשעה 20:00, אלו שירותי לילה בלבד".

ארוחת ערב. הובלנו אחר כבוד על ידי שוער המסעדה אל השולחן שלנו, שפונה אל הנוף הפראי ואל עמדת המרקים. "יש לנו יין מרלו בציר 98', יין קברנה בציר 71', שניהם מאוד מומלצים על ידי השף שלנו, שהוא עצמו בציר 51'", הוא אמר תוך כדי כריעה שללא כל ספק קרעה לו את חוליה C-5. "יש לכם קולה, אחי?" שאלתי בטעות. "לא, אין לנו קולה, אחי", אמר המלצר ונעלב משם. "מה בסך הכול אמרתי?" שאלתי את אשתי. "אתה לא מבין שאתה במלון בוטיק, אבו?" ענתה לי זו בעודה עוטפת יפה-יפה סנדוויץ' טלה מאולתר ודוחפת אותו לתיק הצד שלה, "צריך לדעת איך להתנהג! תמרח לי פה קצת טפנד זיתים סוריים", אמרה והגישה לי אווז מגולגל על מקל קינמון, "אני רוצה לשים בפיתה".

עם הזמן הבנו איך הדברים עובדים והתחלנו להתנהג כאורחים למופת. הילכנו בקומה זקופה ובצעדים מדודים, דיברנו בעדינות ובמנגינה מתפלאה ("הראית פסל אותנטי שכזה מימייך, יקירתי?" "חוששתני שלא, יקירי"), ובכל פעם שרציתי לגרד בראש הקשתי באצבע צרדה ואמרתי: "ויליאם, הראש", ושוער הגירודים היה חש לקראתי. לצערנו פקיד הבנק אמר לנו שלא נוכל להאריך את החופשה ליותר מלילה וחצי יום, ונאלצנו לפנות את החדר ב-12:00 בצהריים ולחזור להיות שוב כאחד האדם. השינוי לא היה קל. כשעצרנו בדרך בתחנת דלק, דרך הרגל ביקשתי מהמתדלק: "אנא, מזוג לי בבקשה בציר 95' עם עפיצות בינונית".

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אולי יעניין אותך גם