ביקור טכנאי

14 abu
 

אשר בן אבו

"הנני מביא מחר ארבה בגבולך", הבאתי דוגמה מקראית לביסוס הטענה שלי. נציג השירות של חברת הסלולר שלי לא זכה לשמש תלמידי חכמים ובטח שלא להתאבק בעפר רגליהם, אז הוא אמר ובצדק "אני מצטער, אבל לא הבנתי אם תהיה בבית מחר בין אחת לארבע לצורך ביקור טכנאי". "אבל זה מה שאני מנסה להסביר לך!" השתגעתי, "אתה לא יכול לקרקע אותי שלוש שעות במהלך היום! אתה יודע מה אני יכול לעשות בשלוש שעות?!" "מה?" הוא שאל, המנוול. "פשוט תגיד לטכנאי שיבוא בשעה מסוימת מחר ואני אהיה שם! כמו מכת הארבה!" חזרתי לקו ההגנה המקורי. "אה, זה הפסוק שאמרת", הוא התחיל לתפוס. "בדיוק, הפסוק שהבאתי, שאגב קראנו אותו השבוע בפרשה". "איזה נחמד", הוא השיב בנציגותיות שירותית, "אז אני קובע לך טכנאי מחר בין אחת לארבע בבקשה להיות בבית, שיהיה לך יום נפלא אדוני ובהצלחה בפרשה!"

כשמשהו מתקלקל אצלי אני יודע שהסתבכתי. המערך המפלצתי שהקימו כל חברות האלקטרוניקה והסלולר על מנת לתת שירות עלה על יוצרו וקיבל חיים משל עצמו. אני בתור האדם הפשוט שרק רוצה שיתקינו לו אינטרנט בבית מוצא את עצמי נאבק בידיים חשופות עם היצור הרב-ראשי הזה, המנתב אותך לארבע רוחות השמים, "לדרום-מזרח אנא הקישו אחת או המתינו".

עכשיו הם המציאו משפט חדש: "הזמן שלך יקר לנו". אני לא מאמין למכונה שאומרת לי בקול ממוחשב שהזמן שלי יקר לה! אם הזמן שלי יקר לך תעזבי הכול ותרימי טלפון לשאול אם הכול בסדר ואולי במקרה צריך להחליף אצלי מודם או לקנות לי איזה מכנסיים חדשים לשבת. כל עוד זה לא קורה לפחות אל תשקרי לי.

והממזרים גם למדו טריק. הם מספרים לך שבמקרה בדיוק עכשיו זמן ההמתנה ארוך מהרגיל. אל תדאג! לא תצטרך לבזבז זמן על ניחושים כמה ארוך יהיה הזמן, המכונה כבר עשתה את החישוב בשבילך! אתה תצטרך לחכות על הקו. תשע. שעות. ו. ארבעים. ושמונה. דקות. ו. חמישה. חלקים. עליך השלום בעזרת השם. זה כמו שחבר שלא פגשת עשר שנים, מאז התיכון, יראה אותך ברחוב ויגיד לך "איזה קטע! נשארו לך עוד תשעים ושמונה שנים ושלושה חודשים גג לחיות! יום טוב אחי אגב קיבלת דו"ח אסור לחנות פה".

נחזור למכונה. היא מציעה לי ברוב אדיבותה שבמקום שאבזבז את זמני לריק אשאיר לה את מספר הטלפון שלי (דבר שלא עשיתי מאז ימי הרווקות העליזים שלי, וגם אז לא עשיתי את זה מעולם), והם כבר יחזרו אליי. מתי יחזרו? בתוך, שימו לב, שלוש שעות כמובן. עכשיו לך תקבע פגישה עם חבר על שקשוקה גלילית ובדיוק לפני שהמלצרית תגיד לך "אדוני, מגיעה לך שתייה חמה או קרה עם זה", ואתה תגיד "ברור אני יודע זה למה הזמנתי שקשוקה גלילית אני אקח קפה תודה", יצלצל הטלפון ואתה תצטרך לענות כי אולי זה אבירם משירות הלקוחות.

אז אני לא אשאיר לך את מספר הטלפון שלי גברת, הו לא. מה שלא זכו אושרית רביולי ונורית בן כוכבא לקבל את אין לך בכלל מה לחשוב. אני אחכה על הקו. כל הדרך לדרום הר חברון אני אחכה על הקו עד שאבירם יענה לי. הפלא ופלא, כשמתעקשים הזמן פתאום מתקצר, ואבירם הבין שיש לו עסק עם נודניק שיש לו נסיעה ארוכה לבזבז אז הוא מרים את הטלפון. "סלולר שלום כאן אבירם שמח לתת שירות". שוב שקר. "שלום אבירם, אני צריך בבקשה להחליף את קו האינטרנט שלי בבית". "הלו? אני לא שומע אותך אדוני. אתה בלי קליטה. הלו?" "אמרתי! שאני צריך! אינטרנט!" "הלו?" ניתק. גם כן דרום הר חברון. מתי ישימו פה עוד איזה אנטנה?! אולי תוך שלוש שנים. זמננו יקר להם.

לתגובות אחזור אליכם בתוך שלוש שעות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
יש ה' אפילו במקום הזה

  הטור של סיון רהב...

וְאֶת עֵשָׂו

  סיפור שירה דרייפוס

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם