מיזם השידוכים שלי

5 hersh
 

אבינועם הרש

הכול התחיל בליל שבת אחד, כשקמתי מהשולחן אחרי עוד ערב בטעם בדידות סמיכה וראיתי אותם הולכים להם בנחלאות כאילו אין מחר תפילת בוקר בבית כנסת 'מעיינות'.

כשפגשתי אותו, נשוי באושר עם חיוך של אחד שהרגע עקץ את היקום – ואני עוד הייתי רווק – הזכרתי לו איך רק לפני שנתיים אכלנו מאותו המסטינג חלה עם חומוס וכשממש פרגנו לעצמנו התפרענו על נקניק סלמי מושחת. וקר. מעין עולם הבא!

הוא הסתכל בי, גיחך משהו, ניסה להיזכר ופלט: "וואלה, אחי, מצטער, אני כבר לא כל כך זוכר את הרווקות, והאמת? די משתדל לשכוח. סיימתי עם העולם הזה", וסימן לאשתו להתקדם. דווקא רציתי לשאול אותו אם יוכל לעזור לי עם אחת הבחורות שהייתי מעוניין לצאת אתן והתברר לי שהיא קרובת משפחה שלו, אבל הוא כבר המשיך הלאה. ואני? אני רק הבטחתי לעצמי שבחיים לא אהיה כמוהו, כי אם אתה שוכח מהרווקות אתה גם מן הסתם שוכח מהרווקים, האחים שלך שירקו אתך דם ובכו אתך בדמעות ועישנו אתך וינסטון לייט בשרשרת בשתיים לפנות בוקר לזכר עוד קשר שנמשך ארבעה חודשים והתפוגג בין טבעות העשן הסמיך עד שנעלם.

פתאום אני מוצא את עצמי ב"ה נשוי ואב לילדים וחושב על משכנתא ודירה ועבודה ופרנסה ואני מתעורר יום אחד ומגלה שנהפכתי לאיש ההוא, שרק אני ואלוקים יודעים מה חשבתי עליו כשעוד הילכתי במערת הרווקות ההיא. 

*

ופתאום אני מוצא את עצמי ב"ה נשוי כמה שנים ואב לילדים וחושב על משכנתא ודירה ועבודה ופרנסה ומיליון טרדות ומלחמת הישרדות, ואני מתעורר יום אחד ומגלה שנהפכתי לאיש ההוא, שרק אני ואלוקים יודעים מה חשבתי עליו כשעוד הילכתי במערת הרווקות ההיא. ואני מביט במראה, ואם הפרצוף שמשתקף בה נראה לי מוכר, מדוע הוא בכל זאת מרגיש לי כל כך זר?

*

ואז, ברגע אחד, נזכרתי שרק היום פגשתי שלושה חברים רווקים מהתקופה ההיא ורק אתמול פגשתי עוד שתי בנות שדווקא יכולות להתאים להם, ובעצם אילו רק השקעתי חמש דקות ביום, לא יותר, כדי לנסות ולראות מי מתאים למי, אולי יכולתי לעזור ולפתוח להם את ההזדמנות הזאת שהם היו צריכים, כי לך תדע, הרבה דרכים למקום.

אז למה אני לא עושה את זה? נו, השעמומון הרגיל של הנשואים: האישה והילדים והדירה והבלה בלה.

*

חשבנו על מיזם 'קליק גן עדן', שבנוי על הנחת היסוד הפשוטה: אנשים הם טובים מעיקרם ורוצים לעזור ולפתור את בעיית הרווקות, רק שלא תמיד הם יודעים איך לעשות את זה ולא תמיד יש להם זמן. בדיוק על הצרכים האלה המיזם נועד לענות: בכל שבוע נעלה לפיד בפייסבוק רווקה או רווק אחרים והם יענו לשאלות אווריריות עם טוויסט אופטימי באווירה מפרגנת.

ואתם? לא צריכים לעשות כלום אלא רק לשתף. זה הכול. גם ככה אתם מקליקים עשרות פעמים ביום, רק שההקלקה הזאת, שתעלה לפיד שלכם את הרווק/ה, תהפוך את היום שלכם לשווה ומשמעותי יותר בהצטרפות שלכם לקהילת האנשים שלמרות הטרדות והעומס רוצה לעזור לאנשים למצוא את החלק החסר שלהם.

ויודעים מה? זה עובד. רק מהשבוע האחרון יש לנו באזור ה-500 שיתופים! זה פסיכי לגמרי ורק מראה עד כמה אנשים באמת רוצים לעזור ולתת.

אתם מוזמנים בכל מוצ"ש לעקוב אחרי 'קליק גן עדן', ואם אתם רווקים או רווקות ובא לכם לתת לעצמכם עוד הזדמנות נהדרת כדי שיכירו אתכם ויציעו לכם מעוד כיוונים שלא חשבתם עליהם בכלל, אתם יותר ממוזמנים לפנות לדוא"ל: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

חשוב להבהיר: המיזם הוא מיזם חברתי נטו ואינו פועל למטרות רווח!

יאללה, אל תהיו בונקר! תתחילו לשתף! ולכו תדעו, אולי הזוג הבא ייוולד מההקלקה שלכם?

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם