עשרה כללים לבת השירות

m 3 rules
 

עשרה כללים אולטימטיביים לבחירת מקום השירות

הדס צרויה, האגודה להתנדבות

  1. כאן חושבים – קחי מקום שקט, דף ועט, וחשבי. חשבי עם עצמך מה הכי מושך אותך. מה את אוהבת לעשות. במה את טובה. מה "עושה לך את זה". כדי להצליח חשוב מאוד לעשות דבר שאוהבים.
  2. ידע זה כוח – אחרי שהבנת פחות או יותר מה מתאים לך, הגיע הזמן לחפש. היכנסי לאתרי עמותות השירות הלאומי, בדקי מקומות שמתאימים למה שאת רוצה, קראי עליהם פרטים, בדקי אם הם קרובים או רחוקים לך, האם הם משלבים גרעין/מדרשה/פעילות נוספת, האם נדרשות שבתות וכו'. חשוב שיהיו לך כל הפרטים לפני שאת בוחרת.
  3. יד מכוונת – אחרי שהבנת מה את רוצה לעשות, ואחרי שגם מצאת כמה מקומות וביררת עליהם, זה הזמן להתייעץ. תובנות של בנות שהיו שם לפנייך תמיד יכולות לשפוך אור על הדברים. מילה או שתיים של אמא או מחנכת, שמכירות אותך היטב, יכולה לעזור לך להחליט.
  4. רשימת מכולת – החיפוש אחר מקום שירות מבלבל מאוד. מומלץ לערוך רשימה של המקומות שבהם התעניינת, מה יש בהם ומה אין, היכן הם נמצאים, כמה תקנים יש, וכ'. זה יעזור לך אחר כך בבחירה.
  5. יחד, כן ללכת יחד – יש בנות המעוניינות להגיע לבדן למקום השירות, ואחרות מעדיפות ביחד עם חברה, או כגרעין של חברות. אם את מאלה שרוצות חברות, כדאי להתעניין מי מתכוונת לבדוק במקומות שאותם את בודקת ולהצטרף אליה.
  6. דברים שרואים מכאן – המדד הכי טוב לבחירת מקום שירות הוא פשוט להגיע ולבדוק אותו. גם אם צברת המון מידע על המקום, גם אם דיברת עם המון בנות ששירתו בו, אין טוב ממראה עיניים.
  7. כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול – סיירת היא בדיוק הזמן לשאול ה-כ-ו-ל על המקום שאת בודקת. אל תתביישי, אל תשכחי, תרשמי נקודות עיקריות אם צריך. התייעצי עם כל מי שנמצא במקום שיכול לשפוך לך אור על עבודת בנות השירות.
  8. מי מפחד מריאיון? כולם! אבל אפשר להיערך לקראת הריאיון ומיוני הקבלה. היי בטוחה בעצמך, סמכי על היכולות והכישורים שלך, הקפידי על הופעתך והשתמשי במילים מנומסות. אפשר לנסות לתרגל ראיונות עם חברות או עם המחנכת.
  9. ללכת עד הסוף – היית במקום שירות? אהבת? התקבלת? סגרת? ברכות! עמדי מאחורי ההחלטה שלך והפסיקי לחפש מקומות נוספים למרות הפיתוי. חבל על האנרגיות שלך ועל עגמת הנפש של מקום השירות. לא מוותרים על שידוך טוב.
  10. הכול לטובה – גם אם בסוף לא הסתדר לך במקום השירות שבדקת, אל תתייאשי. כל אתגר הוא הזדמנות ללמידה ולהגעה משופרת לסיירת הבאה.

בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
המלך בשדה

  מאמר מאת הרב חברון...

הילדים הקבועים

  הרה דוד סתיו על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם