Print this page

הלוחש לתינוקות

12 abu

 

אשר בן אבו

 

אתם חושבים שאתם מכירים אותי כי ראיתם אותי על המסך או לחלופין זורק את הזבל בפח הלא נכון של המחזור. אתם ודאי מניחים שאני אדם צוהל וקולני כסייח צעיר, ואני אומר לכם שאתם טועים ומטעים. כשאני לבד בבית אני אדם שקט, מנומס ולפעמים מניפולטיבי אבל זה לא קשור לטור הזה.

 

אלא שלאחרונה חל שינוי משמעותי בחיי. כשנולדה יסמין והייתה צריכה לישון ככל תינוקת, גיליתי שלהיות סתם שקט זה לא מספיק. עולם חדש של דממה נכפה עליי כגיגית, רִיק צלילי, שקט מוחשי, בחינת "ויָמֵש שקט". רק שהילדה לא תתעורר. אשתי שתחיה הפכה את ביתנו למנזר השתקנים כל עת שהוורודה הקטנה נמה, או מנמנמת, או כשהיא רק "מתכננת להירדם אתה לא רואה שהיא מגרדת את הגבה". מרגע זה ואילך חל איסור מוחלט על דיבור, הזזת חפצים וגיהוקים קולניים (יצוין שהאיסור האחרון תקף בשאר ימות השנה, ט.ל.ח). מתברר שאני השקט ועדין הנפש מהווה מטרד סביבתי ממדרגה ראשונה.

 

התחלנו אשתי ואני לשוחח בפנטומימה, מה שהפך לגורם לטרדות חדשות. כשהמוח שלי ניסה לומר לה "חביבתי, התוכלי במתוטא ממך להעביר לי את כוס הקפה שלי המונחת על גבי השיש מצד ימין", הידיים מצדן אמרו "רק שתדעי שחברים שלי באים אלינו לראות ליגת אלופות לא מעניין אותי". אשתי כמובן החזירה לי תנועות שכונתן הייתה "טעותך בידך, אנחנו נוסעים להורים שלי לביקור לעיין באלבומים משפחתיים", אך מה שאני ראיתי היה "סבתא שלי מגיעה אלינו לשבת תכין לה את הגאלער שהיא כל כך אוהבת". מפה לשם במוצאי שבת ישבנו אני, חמי חמותי וסבתא של אשתי וצפינו בריאל מדריד. בחינת "זה שואל לבנה, וזה מביא טיט, וזה עומד עליו ופוצע את מוחו" - מגדל בבל המודרני.

 

ואני שואל - למה? שואל בלחש כמובן, רק שפתי נעות וגם זה לא יותר מדי מהר כדי לא ליצור אוושה רעשנית ומיותרת בחלל. הרי בתוך עמי תינוקתי יושבת. עולמנו הוא עולם רועש, אנשים מדברים, צוחקים, מגהקים כשהאישה לא רואה. עלינו להרגיל את הילדה למציאות הקיימת בטרם היא תרגיל את המציאות אליה. ואני מדבר מניסיון! כשהתארחנו עם הילדה לסעודת ליל שבת אצל מכרים תוניזאים של אשתי, הבנתי חיש קל שהילדה לא תשרוד שם יותר מזמן סלטים. מדד הדציבלים שם הגיע לשבע מאות בסולם טרבלסי והצעקות זעזעו את אמות הספים. "מי רוצה קוסקוס?!" "מורן איפה את מתחילים קידוש!" "איזו ילדה חמודה בואי ניקח אותה למה היא כזאת אשכנזייה?" הילדה פערה עיניים כמו דג במשך חמש שעות והביטה אנה ואנה ל-360 מעלות כאילו הייתה ינשוף מזן נדיר. כשניסינו לבקש מעט שקט הוסבר לנו ש"הילדה חייבת להתרגל, ואם לא בפתאומיות אימתי?"

 

אז חבר טוב שלי המליץ לי ללכת ליועץ. אבל לא ליועץ זוגי אלא למה שמכונה 'יועץ גברי'. מה שעושה יועץ שכזה הוא למצוא בעבורך דרכים יצירתיות לנצח את אשתך בכל קונפליקט. החבר המליץ מאוד, ואמר שבזכות היועץ הגברי שלו אשתו והוא כבר שנתיים לא עשו שיחה על הזוגיות שלהם! שילמתי את מיטב כספי וקבעתי תור בהול אצל אדון גב-גבר, וכשיצאתי מחדרו הייתה בלבי תקווה ובידי תכנית רשומה בכתב ידו המסודר.

 

הגעתי הביתה וחיכיתי בשקט לאשתי שתחיה שתחזור מהעבודה. הבית היה דומם כרגיל ורק פעימות הדם בעורקיי נשמעו מהדהדות בין הקירות. כשהרעיה נכנסה והתיישבה על הספה, הרמתי אליה ראש ושאלתי - "אז מי עצבן אותך היום בעבודה מאמי?"

 

תוניזאים רבים לא יוכלו לכבות את המהומה ונהרות לא ישטפוה. לילה טוב לכל התינוקות.

 

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם