יוזמה: דף גמרא בשבוע

3 gmarah

 

אליעד אברקי, רכז מחוז דרום, בני עקיבא

לפני כשמונה שנים עזבתי את הישיבה ומאז לא למדתי גמרא בצורה מסודרת. לפעמים פתחתי גמרא כדי למצוא מקור לשיעור או לשיחה שהייתי צריך להעביר ופעמיים ניסיתי להתחיל דף יומי; החזקתי מעמד ארבעה חודשים כשהייתי בישיבה ורק חודש כשהתחלתי לעבוד

לפני כארבעה חודשים דיבר אִתי חבר טוב והציע לי להצטרף לפיילוט של לימוד 'הדף השבועי': "לומדים ביום ראשון את העמוד הראשון של הדף וביום רביעי את העמוד השני, ובשבת חוזרים על כל הדף", הוא אמר. ההצעה גרמה לי ללכת לחנות ספרי הקודש בבאר שבע כבר באותו היום כדי לקנות גמרת שוטנשטיין.

לימוד 'הדף השבועי' מתאים מאוד לכל מי שמרגיש שיש לו תירוצים טובים (גם מול המראה) לאי קביעת זמן יומי ללימוד התורה ולמי שחשקה נפשו ללמוד דווקא גמרא על הסדרחבר אחר, רופא בבית החולים סורוקה, שאל אותי כמה פעמים מתי מתחילים, ולצדו התחילו בוגרי מחוז דרום של תנועת בני עקיבא לגבש חבורות לימוד. מעלינו ולצדנו שורת רבנים חשובים התומכים במהלך, ובראשם הרב חיים דרוקמן והרב אלישע וישליצקי.

אחד מראשי הישיבות התיכוניות שאימץ את הרעיון בישיבתו אמר: "יכול להיווצר כאן שיח בין דורי משמעותי שבו אב ובן ילמדו את אותו הדף במהלך השבוע, האב בעבודתו או בשיעור בבית הכנסת והבן בישיבה בכיתה או בחבורה לא פורמלית, ובשבת השניים יעשו חזרה משותפת".

אם תרצו ותצטרפו, אין זו אגדה!

ביום ירושלים הקרוב, שבו אנו חוגגים חמישים שנים לשחרור ירושלים, נתחיל בע"ה את לימוד הדף השבועי במסכת ברכות. בעוד חמישים שנים, בשנת המאה לשחרור ירושלים, נסיים את הש"ס כולו. בינתיים בכל שנה, שנתיים או שלוש נלמד מסכת בצורה טובה ונסיים אותה בלימוד בנחת, עם יכולת הרחבה והעמקה למי שרוצה ובעיקר יכולת הבנה והטמעה לכולנו.

אשמח לקבל הארות והצעות בעניין זה בדוא"ל This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

צילום: מיקי נועם אלון, עבור ישיבת טפחות

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם