הרבה יותר מלבוש

 4 hersh

אבינועם הרש

בחופשת החנוכה נתקלתי בשכונת נווה צדק בתל אביב בתלמיד שלי לשעבר שהסיר את הכיפה ובדיוק יצא ממסעדה לא כשרה. מאחר שלא רציתי לגרום לו אי-נעימות ומבוכה, העדפתי להתעלם ולשחק את המשחק כאילו לא הבחנתי בו. מצד אחד שמחתי מאוד לראות אותו, אבל מצד שני, וואלה, בכל זאת הכאיבה לי כל הסיטואציה. ואז נזכרתי במייל שקיבלתי מאימא אחת (היא הרשתה לי לפרסם את המקרה שלה בעילום שם):

"הבת שלי לומדת באולפנה במרכז הארץ ויצאה לחופשה עם החברות שלה בעיר ורנה בבולגריה. בלילה הראשון שלהן שם יצאו הבנות לטייל, והן חשבו שמאחר שהן במקום מרוחק מישראל הן יכולות להתלבש באופן משוחרר משהו.אממה, הן לא חלמו בסיוטים הגדולים ביותר שלהן שבדיוק בדרך מהמלון הן יפגשו את המחנכת שלהן, היא ולא אחרת, שגם היא יצאה לטיול עם בעלה.בתי סיפרה שהיא וחברותיה החליפו צבעים מכחול לסיד.שהמחנכת שלהם תראה אותם בלבוש כזה?

"הן חשבו שבזה הרגע תם העידן שלהן באולפנה והן הולכות לעוף על טיל, אבל נדהמו בפעם השנייה כאשר המחנכת רק אמרה להן שהן מזכירות לה אותה מלפני עשרים שנה כי גם לה קרה קטע כזה מול המחנכת שלה, ושעכשיו, כשהיא ראתה אותן לבושות ככה, היא הרבה יותר מעריכה את המאמץ שהן עושות בכל יום כדי להתאים את הלבוש שלהן לקוד המקובל באולפנה, אבל היא תשמח, אם הן מעוניינות, כמובן, להזמין אותן לשיחה כנה בארץ על בגדים ועל דימוי גוף.

"תחשוב שמכל הטיול הזה זו החוויה החזקה ביותר שהבת שלי חזרה איתה הביתה: המחנכת שפגשה ובמקום להטיח בה דברי ביקורת על לבושה ידעה בחוכמתה לפלס דרך לליבה של בתי והזמינה אותה לשיחה כנה. אני כותבת לך את זה כדי שידעו שיש מחנכות מקסימות ואנושיות ובעלות חוכמת חיים, והלוואי שירבו כמותן".

*

רק אחר כך, בחוכמת הדיעבד, חשבתי שאולי הייתי צריך בכל זאת ללחוץ לו את היד ולחייך ולהגיד לו כמה אני שמח לראות אותו ושאני מאמין ויודע שהוא יממש את הכוחות הגדולים שתמיד ידעתי שקיימים בו למען העולם ועם ישראל.

ואולי המסר העיקרי מהסיפור הזה הוא לא הלבוש של התלמיד הזה אלא המשקפיים שדרכם אני רואה את העולם והיכולת לחפש את האור ואת הטוב בכל אחד ואחד מהתלמידים שלי. אם התכונה הזאת הייתה יותר טבעית ומובנת לי, כנראה המפגש בינינו היה נגמר בחוויה משמעותית יותר מההתעלמות שלי.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם