קן, אתן יכולות

4 hasida

בבקעת הירדן מקווים שמקן החסידות שנצפה שם – בפעם הראשונה זה שנים רבות – יפרח דור חדש של הציפור הלבנה המרשימה

אבינדב ויתקון

בימים האחרונים נצפה זוג חסידות לבנות בקן באזור מרכז בקעת הירדן. המקום אמנם מושך ציפורים נודדות רבות, אולם בפעם הראשונה נצפו במקום חסידות בקִנן.

החסידות הלבנות חולפות מדי שנה במאות אלפיהן בשמי ישראל בדרכן מאירופה לאפריקה ובחזרה, אולם רק זוגות בודדים נשארים ומקננים בארץ בהצלחה – הרוב ברמת הגולן, ובודדים גם באזור עין הנצי"ב שבעמק בית שאן. לדברי אקולוג העופות של רשות הטבע והגנים אוהד הצופה, השנה ידועים רק שלושה קינונים מוצלחים, שניים מהם ברמת הגולן, והאחד באזור בית שאן. בנוגע לקן בבקעה, עדיין לא ברור אם הקינון צלח ואם יש גוזלים בקן, אולם אם אכן הצליח, מדובר בקינון הדרומי ביותר בישראל זה שנים ארוכות.

"ישראל היא גבול התפוצה הדרומי של החסידות המקננות", מסביר הצופה. "לא קל להן להתרבות פה, בין היתר בגלל החום שמקשה עליהן, שכן הקן חשוף לגמרי לשמש. במשך שנים הייתה גם בעיית התחשמלות על עמודי מתח גבוה, אך חברת החשמל השקיעה המון כדי למנוע את התופעה, וכבר רואים את התוצאות". אגב, אם הקינון בבקעת הירדן אכן מוצלח וחסידות צעירות יפרחו מהקן, הרי שיירשם הישג חדש: זה יהיה הקינון המוצלח הראשון בישראל זה שנים ארוכות שהתרחש מחוץ ליישוב דתי...

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תודה מקיר תזעק

  הטור של סיון רהב...

שני חזיונות על בית המקדש

  חזון בית המקדש של...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם