טיולים ב-120 דקות

 m 15 trip
רוצים לטייל ביום הבחירות? אברהם גולן, יוצר האתר "עד שעתיים", מציע ארבעה מסלולים שמתאימים ליום הבוחר: המסלולים מעגליים ודי קצרים, ובכולם יש מקום לשבת לפיקניק ולצבור חוויות ביום החג הממלכתי

אברהם גולן

יער ציפורי – שביל נחל ציפורי

ציפורי היא אתר מתויר ומוכר ליד היישוב הדתי הושעיה, אך יש עוד כמה יישובים בסביבה שמסתירים בקרבתם מקום נחמד לטייל בו. אחד מהם הוא שמשית, שלידו יש את המסלול הזה. הוא ארוך יותר משאר המסלולים (4 קילומטרים), אבל סלול ברובו, לא קשה מבחינת עליות, מוצל, ויש ספסלים לשבת בהם בנקודת ההתחלה והסיום (הכול מעגלי, זוכרים?).

המסלול אינו מסומן בסימון ברור, וכדאי להשתמש במפה שבקישור כדי לעקוב אחרי הדרך. כמובן, אפשר לחתוך בכל שביל אחר ולחזור לרכב ולאוכל.

יער אחיהוד – דרך נוף – מגדל תצפית האש

על הדרך בין עכו לכרמיאל, ליד תחנת רכבת חדשה במסלול לכרמיאל, נמצא יער אחיהוד. היער גדול ומוצל, ויש בו מסלולי אופניים ומסלולי הליכה רבים. בראש ההר ניצב מגדל תצפית אש שנבנה לפני כ-50 שנים, אחד מ-42 מגדלים דומים שנבנו ברחבי הארץ. הנוף יפה גם למי שאינו עומד בראש המגדל, ואפשר לצאת למסלול קצר של 2 קילומטרים לחוות את הסביבה, כולל הליכה בשביל 4X4 למי שרוצה לראות את הנוף בלי עצים מסתירים.

המסלול אינו מסומן, וכדאי להשתמש במפה שבברקוד כדי לעקוב אחרי הדרך. כמו כן אפשר לצאת למסלול אחר ביער.

פארק נחל חדרה

מקורותיו של נחל חדרה הם בשומרון, ובשפך של הנחל נמצאת תחנת הכוח "אורות רבין". הפארק מתוחזק, קרוב לים (מומלץ להתארגן על בגדי ים) ולא מזכיר מסלול בטבע ממש, אך אפשר לראות בו פריחה מדהימה בעונה זו של השנה לצד זרימה יפה של הנחל ולשבת לאכול אחרי הסיבוב הקצר – 2 קילומטרים.

אפשר לשלב ביקור באתר חוות חפציבה, השוכנת ליד הפארק, ובה מרכז ההדרכה הארצי של חברת החשמל וכן המוזאון לתולדות שאיבת המים בישראל ופארק רחב ידיים.

יער המלאכים – יער שחריה

באזור הדרום מזג האוויר העכשווי מאפשר לטייל ולראות פריחה ייחודית. אחד היערות היפים והמוכרים הוא יער המלאכים, הצמוד לקריית גת ולבית גוברין. ביער אפשר למצוא מגדל תצפית אש, שבילי טיול רבים ועתיקות לרוב. הצל הרב מאפשר טיול ברוב שעות היום, ואפשר לצפות מהמגדל על נופי השפלה. כמו כן יש מתקני משחק ליד המגדל.

המסלול מסומן, ואפשר להמשיך לטייל ביער בעוד שבילים ואתרים מעניינים.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
המלך בשדה

  מאמר מאת הרב חברון...

הילדים הקבועים

  הרה דוד סתיו על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם